Samochodem, autobusem, „na stopa”? Jakim środkiem podróżować po Polsce?

Jak się po naszym kraju podróżuje? Wydaje się, że tak sobie, przecież każdy, kto chociaż raz musiał czekać na opóźniony pociąg czy podróżował wiekowym autobusem, będzie wychwalał, że posiada własny samochód. Jednak taki stan powoli ulega zmianie, może nie w każdej sferze, bo na przykład Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze sporo rzeczy do nadrobienia. Jak jednak wygląda to w innych sferach?

Ludzie jadący autokarem wycieczkowym
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Większość zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepszy transport po Polsce to podróż samochodem, jednakże w tego typu stwierdzeniu też schowała się pułapka, ponieważ jak spojrzymy na przyrost ilości aut w ostatnich latach, jak przypomnimy sobie te korki w mieście, wreszcie kiedy utkniemy gdzieś na bocznej drodze, to będziemy mieli trochę inne zdanie. Niestety, chociaż drogi wyglądają lepiej niż dawniej, to dalej możemy urwać koło na jakiejś bocznej drodze, a jeśli wybierzemy autostradę to możemy być w szoku, dlaczego ona tak dużo kosztuje. Wreszcie, paliwo jest drogie, tak więc przejechanie z południa na północ naszego kraju albo transport z Niemiec do Polski, może być bardzo kosztowny.

Alternatywą dla coraz większej ilości osób są autobusy. Pojawiło się kilka przedsiębiorstw świadczących usługi przewozowe, które gwarantują pojazdy o wysokim standardzie, i co najważniejsze, o konkurencyjnych cenach. Teraz często zdarza się tak, iż chcemy jechać samochodem, lecz jak sobie przeliczymy koszt benzyny i opłat za autostradę, to błyskawicznie stwierdzimy, iż można korzystniej zużyć te pieniądze.

Autokar wycieczkowy
Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com

Są także inne możliwości taniego podróżowania i nie myślę tu o popularnym „stopie”. W sieci możemy natrafić na strony, gdzie oferowane są kursy. Nie są to jednak jakieś płatne przewozy przewozy do niemiec, jest to po prostu strona internetowa, gdzie pewni ludzie, którzy akurat jadą, na przykład, z Warszawy do Świnoujścia, mogą to ogłosić, a chętni mogą do nich dołączyć. Opcja jest fajna, ponieważ zamiast jednej czy dwóch osób, trochę więcej może „zrzucić” się na paliwo.

Wejdź w link i przenieś się na stronę twórcy (https://mariuszboruch.pl/). Tam odnajdziesz wiele szczegółowych treści na podany tutaj ciekawy temat.

A dla wszystkich jest jasne, że ograniczanie kosztów podróży to jedna z najważniejszych opcji.

Dzisiaj, można również po Polsce podróżować samolotem. To opcja, o jakiej kiedyś można było pomarzyć. Aktualnie jest zdecydowanie korzystniej, ceny czasem pozytywnie zaskakują, ale niestety, w największej liczbie przypadków niskie ceny dotyczą tylko okresu wakacyjnego i studentów. Jednakże patrząc na rozwój tegoż rynku jest szansa, że już niedługo przelot, przykładowo samolotem z Krakowa do Szczecina będzie naprawdę atrakcyjną opcją.