Samochód – pewny środek transportu

Warszawa, pomimo dużych zniszczeń wojennych, jest interesującym miastem które warto zwiedzić. Znajdziemy tu wiele muzeów, teatrów, zabytkowych kościołów, kamienic, parków czy założeń urbanistycznych.

prorent
Z całą pewnością jedną z najbardziej interesujących atrakcji, równocześnie najbardziej czarujące miejsce, jakie możemy zobaczyć w tkance miejskiej naszej stolicy, są Łazienki Królewskie.

Czy zafascynowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odwiedź stronę www, która dostarczy Ci wiele interesujących faktów.

To park, po wejściu do którego, jesteśmy w stanie się tak odprężyć i zrelaksować, że wyleci nam z głowy, że dalej jesteśmy w dużym mieście. Znajdują się w nim liczne klasycystyczne zabytki, wspaniale utrzymaną zieleń- jesteśmy w stanie tutaj spędzić nawet pół dnia.

Po relaksującym spacerze możemy pójść coś zjeść. Gdzie może być wobec tego lepsze miejsce do zjedzenia, jeśli nie na Starym Mieście? To kolejna perełka Warszawy, w znakomity sposób odtworzona po wojnie, dzisiaj przykuwa uwagę swoim klimatem, urokiem i malowniczością. Jest to również ważne, pod względem historycznym miejsce dla Polaków. A że przychodzi tu zawsze niemało turystów, jedzenie w licznych na Placu Zamkowym restauracjach jest rewelacyjne.

Z całą pewnością trzeba też obejrzeć Muzeum Powstania Warszawskiego- dostarczy nam naprawdę dużo informacji o samej Warszawie, o przyczynach wybuchu i przebiegu powstania. Na pewno będzie to poruszające doznanie- muzeum jest nieco przytłaczające i smutne, ale zdecydowanie ciekawe i pouczające.

W duchu batalii z II Wojny Światowej, możemy obejrzeć Grób Nieznanego Żołnierza. To fragment wspaniałego przed wojną Pałacu Saskiego, pełni obecnie symboliczną rolę pamięci poległym w tym konflikcie żołnierzy. Przypomina o nich też całodobowa warta żołnierzy przy pomniku.

Wypożyczalnia samochodów
Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Innymi interesującymi miejscami na pewno są też Uniwersytet Warszawski mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytecka Biblioteka, jeden z najładniejszych w Warszawie Kościół Świętej Anny, ogromny zabytkowy cmentarz Powązki, Muzeum Walki i Męczeństwa, czy też Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Kopernika.

To zaledwie mały fragment tego nowoczesnego miasta, więc jak sprawić, żeby to wszystko zobaczyć? Najłatwiej byłoby zjeździć autem. Jeśli nie posiadacie własnego, jest tak samo prosta metoda – wypożyczalnia aut w Warszawie będzie w stanie zapewnić nam nowoczesny, ekonomiczny samochód, za który nie zapłacimy majątku.