Cudzoziemiec kupujący dom na Ukrainie musi do podpisania umowy posiadać zaprzysiężone wyjaśnienie na język ukraiński.

Słownictwo ukraińskie – to słownictwo należące do grupy języków wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, głównie w państwie położonym nad Morzem Czarnym, gdzie ma pozycję języka administracyjnego, używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński z racji uwarunkowań geograficznych i historycznych wykazuje naturalne podobieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Autor przekładu języka ukraińskiego musi posiadać świadectwo nadane przez Ministra Sprawiedliwości.

Continue reading “Cudzoziemiec kupujący dom na Ukrainie musi do podpisania umowy posiadać zaprzysiężone wyjaśnienie na język ukraiński.” »

Właściwy adwokat i profesjonalna kancelaria radcy prawnego

Adwokat, to osoba, jakiej decydującym celem jest świadczenie fachowej pomocy prawnej. Pomoc ta może polegać w szczególności na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Kontrahenta przed sądami lub urzędami, opracowywanie projektów aktów prawnych, a także przygotowywanie opinii prawnych.

Continue reading “Właściwy adwokat i profesjonalna kancelaria radcy prawnego” »

Jak właściwie wygląda sprawa rozwodowa? Jak prezentują się jej etapy, o czym warto w takim momencie pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest miła, ponadto, dla wielu osób, to pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Kiedy nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie (bo trudno przecież takowe posiadać) czujemy się dosyć zagubieni na takich rozprawach, a na pewno zażenowani, że powinniśmy poruszać kwestie prywatne przez obcymi ludźmi. Jednakowoż gotowość do udzielania odpowiedzi na ciężkie pytania, lecz również wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.

Continue reading “Jak właściwie wygląda sprawa rozwodowa? Jak prezentują się jej etapy, o czym warto w takim momencie pamiętać?” »

Tłumaczenie tekstów – warto znać profesjonalne biuro

Nie da się ukryć, że wielu z nas nie włada językiem obcym na tyle, na ile by się chciało. W wyniku tego sami częstokroć jesteśmy niejako zmuszeni do korzystania z usług tych, którzy mają wiedzę potrzebną do przetłumaczenia danego tekstu pisanego czy też treści mówionej. Niestety czasami jest i tak, że bez odpowiedniego wykształcenia, nawet przy znajomości języka nie mamy możliwości go zużytkować ze względu na to, że przekazane do translacji dokumenty wymagają przełożenia przez przysięgłego tłumacza, który zawodowo zajmuje się tego typu kwestiami. Z tego też powodu wzięły się różne miejsca, w których można liczyć na fachową pomoc.

Continue reading “Tłumaczenie tekstów – warto znać profesjonalne biuro” »

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychiatry, psychoterapeuty czy coacha. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez mentoring po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „hartowania” jest nasza psychika. Mając problem w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Continue reading “Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?” »