Rzeczy, które można osobiście zrobić na nasze wesele? Czemu warto czasami samemu zadbać o wyjątkowe dodatki czy zaproszenia?

Organizacja swojego ślubu oraz wesela to długi proces, natomiast dający wiele satysfakcji z końcowego rezultatu. Na pewno najłatwiej byłoby zlecić jakiejś firmie wykonanie całości, jednak częścią wspomnień związanych z tym wyjątkowym dniem, są również same przygotowania. Z tego powodu nie możemy pozwolić, aby stres wziął nad tym wszystkim górę. Musimy podejść do tego tematu spokojnie oraz sprawić, iż na długo zapamiętamy niesamowicie miłe i sam tak ważny dzień ślubu jak i przygotowania. Warto też samemu zająć się wykonaniem części rzeczy, miast zlecać je innym firmom lub też nabywać gotowe w sklepach. Takie wykonane przez nas akcenty będą wyjątkowe oraz zostaną w pamięci. Jakiego rodzaju rzeczy zatem możemy wykonać sami?

Kartka okolicznościowa
Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Często zrobienie zaproszeń ślubnych zlecamy profesjonalnej firmie, lub też nabywamy gotowe wzory gdzieś w hurtowni. Tymczasem w internecie można znaleźć coś co nazywa się kreator zaproszeń – link. Są to strony, za pomocą których możemy samemu, nie wychodząc z domu zrobić własne zaproszenie. Dostępnych jest mnóstwo szablonów, wzorów, dodatków. Tak właściwie każde z zaproszeń zrobione w taki sposób może być jedyne w swoim rodzaju. Program ten ułatwia nam zadanie tak, że nie musimy robić wszystkich szczegółów sami, oprócz tego jest tak prosty w obsłudze, iż z łatwością można zrozumieć mechanizm jego funkcjonowania. Po zakończonej pracy zlecamy wydrukowanie naszego dzieła w ilości jakiej chcemy. Najlepiej by była to drukarnia (oferta na druk wielkoformatowy) cyfrowa (zobacz tu), gdyż wtedy jakość druku będzie lepsza.

Oprócz zaproszeń sami też możemy zająć się zrobieniem niewielkich upominków dla gości. Będzie to przyjemny akcent na takiej uroczystości. Pięknie będą się na przykład prezentowały różne przetwory, lub miód w małych, ładnie ozdobionych słoiczkach. Możemy też osobiście upiec jakieś pyszne ciastka, które zapakujemy pięknie w małe, poręczne pojemniczki. Coś takiego będzie wyglądało niesamowicie. Małe buteleczki z nalewką naszej roboty również się sprawdzą doskonale. Nie muszą to być wcale duże ilości, ważne aby goście mieli taką drobną pamiątkę z udanej imprezy weselnej.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeśli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię również ten ważny link – on odwołuje się do podnoszonej problematyki.

Tego typu upominki można łatwo zrobić samemu oraz bez wątpienia będą one jedyne w swoim rodzaju, o wiele lepsze aniżeli takie nabywane w sklepach. To jedynie parę pomysłów, które mogą sprawić, iż takie wesele będzie się w jakiś sposób odróżniało. Tak naprawdę możliwości jest niewątpliwie wiele i wszystko zależy od naszej kreatywności i czasu, jaki możemy poświęcić na przygotowania.