Rozwód to niezwykle przykry problem

Decyzja o rozwodzie to nadzwyczaj trudny temat dla partnerów. Rozwód jak i powiązane z tym działanie sądowe stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne emocji doświadczenie. Rozwód to rozstrzygnięcie ekstremalne, w wypadku kiedy brak jest sposobności na kontynuowanie małżeństwa. Wymogiem pozwalającym na uzyskanie rozwodu jest stały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego.

Rozwód
Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód ma prawo wystąpić każdy z małżonków i złożyć pozew w Sądzie. Porządnie napisany pozew o rozwód (przeprowadź rozwód we Wrocławiu) przynosi możność uzyskania wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to kwestia konkretnej argumentacji i rozsądnego podejścia do zjawiska rozwodu zarówno przez małżonków jak i ich pełnomocników. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego oznacza ustanie pomiędzy partnerami wszelkich więzi które muszą cechować przeciętne i normalnie działające małżeństwo.

Więcej informacji – Magdalena Grześkowiak

Oznacza to zerwanie więzi w wymiarze fizycznym, mentalnym i majątkowym. Stałość rozłamu symbolizuje jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odbudowanie więzi łączącej małżonków. Bywa, że małżonkowie dochodzą do wniosku, że popełnili błąd zawierając związek małżeński, jednak nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie, uczciwie rozdzielić posiadanie i żyć niezależnie. Każdy z nich będzie mieszkał oddzielnie i miał własne życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez orzekania o winie jest znakomitym rozwiązaniem stosunku małżeńskiego – ciekawa strona.

Sąd zajmuje się także tematem małoletnich latorośli małżonków, jeżeli strony mają wspólne małoletnie dzieci. Sąd wymienia, któremu z opiekunów powierzyć władzę rodzicielską. Oprócz tego jeżeli chodzi o nieletnie dzieci stron, sąd oświadcza również w wyroku rozwodowym, w jakiej wysokości każdy z partnerów jest zobowiązany płacić alimenty. Wystąpienie o rozwód to zalążek długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym rozwiązaniem w sytuacji gdy małżeństwo decydują się na pojednawcze rozstanie. Tymczasem to w jaki sposób rozwikłać dylemat najlepiej doradzi adwokat. To on zdecyduje które wyjście będzie najlepsze w konkretnym wypadku.