Różnorakie techniki na przyciągnięcie uwagi klienta – kilka prawd o reklamie zewnętrznej

Istnieje bardzo wiele metod reklamowania firm i usług. Można w tym celu użyć środków masowego przekazu lub też stworzyć tekst reklamowy na przedmiotach używanych na co dzień. Na pewno jednak na co dzień najbardziej zwraca się uwagę na różnorodne reklamy zewnętrzne. Właściciele firm stosujący formy reklamy tego typu wiedzą, że im bardziej neizwykła i zwracająca uwagę reklama, tym większa szansa na odniesienie sukcesu. W tej sytuacji z kolei sukces zapamiętanie marki przez ewentualnych klientów oraz wywołanie miłych skojarzeń.

Najczęściej używaną odmianą jest z pewnością reklama (zobacz www) zewnętrzna. Będą to rozmaite plakaty, bannery, naklejki na szybach czy samochodach i tak dalej. Nie wywołuje zdziwienia więc fakt, że druk banerów we Wrocławiu (odwiedź zalicza się do usług, które wykonuje się w wielu różnych miejscach w mieście.

Reklama audialna

Reklama na bilbordach
Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z odmian reklamy zewnętrznej jest reklama dźwiękowa. Wiele osób jest nieświadomych faktu, że głośna muzyka słyszana z klubów czy restauracji to najczęściej wynik zastosowania dodatkowych głośników dla zachęcenia ewentualnych klientów. Właściciele klubów muszą jednak pamiętać o regulowaniu właściwych opłat za publiczne odtwarzanie muzyki; inaczej grozi im kara. Ostatnio chętnie wykorzystywane stały się reklamy słyszane z aut, w szczególności w miejscowościach turystycznych. W ten sposób reklamują się kluby, parki rozrywki i dużo innych obiektów. Ten typ reklamy bywa jednak bardzo uciążliwy, w szczególności gdy samochód jeździ przez cały dzień w obrębie niewielkiej miejscowości. W ten sposób niekiedy zamiast przyciągnąć klientów, zniechęca się ich.

Reklama wizualna

billboard
Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie popularniejszą odmianą od audialnej jest reklama wizualna, czyli taka, która działa na ludzki wzrok. Reklam tego typu jest tak wiele, że czasami niewielkich wcale się już nie zauważa. Dlatego tak bardzo dba się o to, by były duże i rzucające się w oczy. Przykładem może być wykonywanie reklam na pojazdach komunikacji miejskiej, używając specjalnej siatki. Dzięki tej siatce pasażerowie mogą patrzeć przez okno, jednak nie jest to bardzo wygodne.

Odnajdziesz tutaj bez dwóch zdań szerokie opracowanie (http://www.godanserwis.pl/o-nas/) tego tematu, więc warto je starannie przeczytać. Poznasz wtedy sporo wartościowych informacji.

Banery we Wrocławiu (przejdź na jak również reklamy na tramwajach i autobusach, spotyka się w ogromnych ilościach.