Rozmowa rekrutacyjna jako miarodajna sposobność autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną symbolizuje, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały możliwego pracodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna postać autoprezentacji, w związku z tym warto się do tego przygotować.

Poprzez własne postępowanie w toku rekrutacji pokazujemy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy przychylni i towarzyscy. Rekrutację ma prawo wykonywać osoba z działu personalnego, bądź potencjalny bezpośredni przełożony. W mniejszej firmie może to być nawet sam prezes. Ubranie zaświadcza o człowieku. Jeżeli na rozmowę wstępną założysz granatowy garnitur, czy też garsonkę z przed lat, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł nadal ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy. Psychologowie wskazują, że w stosunkach interpersonalnych, również w czasie naborów, liczy się pierwsze wrażenie, a okrycie jest właśnie częścią wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, by wyglądać schludnie, aczkolwiek nie warto rezygnować z drobnych, specyficznych dla siebie elementów – porównaj tu.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoletka z zagranicznej podróży, lub oryginalne klipsy potrafią spowodować, że zostaniesz lepiej zapamiętany, potrafią być także pretekstem do rozmowy o upodobaniach rozmówcy, a to zawsze działa na korzyść. W trakcie naborów nie bagatelizuj pytania o pozazawodowe zainteresowania.

Ten tekst opisuje bardzo interesujące sprawy, więc jeśli masz ochotę poznać przedstawiany temat bliżej, sprawdź też to oryginalne źródło (www.kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne).

One pokazują, czy pretendent jest zajmującym człowiekiem, czy jest kreatywny, czy swobodnie nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, lub absolwent nie ma jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, w szczególności kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to możliwość do lepszego poznania kandydata. Możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu przyciąga za sobą osiągnięcie wiedzy z zakresu umiejętności interpersonalnych, także autoprezentacji kandydata.

Może Cię zainteresować:

Jest to również sposobność do zidentyfikowania wyczekiwań finansowych kandydata, także poziomu motywowań do rozwoju.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym interesującym opisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link karta pobytu dla cudzoziemca i przenieś się do kolejnej strony po szczegóły.

Nawet najprzyzwoiciej sporządzone CV i list motywacyjny nie zastąpią szczerego kontaktu i zapoznania typy aspiranta. Wobec tego tak ważne jest jak najbardziej odpowiednie przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.