Rozmaite sposoby oraz programy do kierowania przedsiębiorstwem

Kiedyś do poprawnego funkcjonowania, przedsiębiorstwo wymagało zespołu wyspecjalizowanych osób – od działu księgowości, przez menadżera po wielu pracowników wytwarzaniu czy sprzedaży. Niektóre przedsiębiorstwa do poprawnego działania wymagały innych pracowników, pracujących na przykład w dziale dystrybucji czy marketingu. Obecnie jest to luksus, na jaki mogą sobie pozwolić tylko największe firmy. W celu zminimalizowania kosztów zarządzania niewielkim przedsiębiorstwem, sporo procesów zostało poddanych automatyzacji i można nimi kierować z wykorzystaniem prostej aplikacji komputerowej. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie niewielkiej firmy, gdzie pracuje jedynie kilka osób, bądź mikroprzedsiębiorstwa – jednoosobowej, dynamicznie działającej firmy.

oprogramowanie
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości aplikacji

w firmie
Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy program ( ocr faktura ) dla firm jest przeznaczony dla odmiennego typu klienta. Istnieją więc aplikacje pomocne w prowadzeniu sklepu, programy pomocne w pracy księgowego, oprogramowanie dla wszelkiego typu wypożyczalni, oraz wiele innych. Na wyróżnienie zasługuje w tym miejscu elektroniczny system obsługi klienta, czyli w skrócie esok. Programy tego typu komputeryzują kontakt z klientem, sprawdzając obecność produktu w magazynie, rejestrując złożenie zamówienia, dokonanie płatności i pozostałe procesy (zobacz: ). Do obsługi sklepu należy tylko bezpośrednie wysłanie zamówionego towaru za pośrednictwem prywatnej firmy kurierskiej. Tego typu rozwiązanie powoduje, że pracownicy sklepu mogą sprzedać dużo większą ilość towaru przy mniejszej liczbie etatów, co w znaczny sposób obniża koszty własne i maksymalizuje dochody przedsiębiorstwa.

Aplikacje innego rodzaju

Oprogramowanie do kierowania przedsiębiorstwem to nie tylko automatyzacja sprzedaży, z wykorzystaniem komputerów wykonalne jest prowadzenie bardzo zróżnicowanej działalności usługowej. Na przykład, firmy wypożyczające samochody niejednokrotnie korzystają z zewnętrznego oprogramowania do obsługi użytkownika. System wypożyczalni umożliwia bezproblemowe zarządzanie (zobacz szkolenia dla inżynierów produkcji) samochodami dostępnymi do wypożyczenia, kontrolowanie wolnych terminów czy przyznawanie rabatów stałym klientom. Oprócz tego, niektóre systemy tego rodzaju mają szablony stron internetowych, które trzeba jedynie udostępnić na odpowiednim serwerze, żeby przedsiębiorstwo zaistniało w sieci (ciekawa strona). Za wszystkie te aplikacje pobierana jest stała miesięczna opłata, zależna od programu oraz posiadanej licencji.