Pit 37 – nieco słów odnośnie do rozliczania się online

Formularz PIT-37 powiązany jest z wszelkimi przychodami uzyskiwanymi a także rozliczanymi poprzez płatnika (np. pracodawcę). O ile dochodzi do zawarcia kontraktu lub wykonania prac, z tytułu jakich należy rozliczyć się indywidualnie, w takim przypadku nie wykorzystujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy zyskujący dochody na bazie umowy o pracę, zlecenie czy też dzieło posiadają alternatywę skorzystania z ewentualności rozliczenia preferencyjnego.

Continue reading “Pit 37 – nieco słów odnośnie do rozliczania się online” »

W jaki sposób wypisać pit za 2014 będziemy mogli się dowiedzieć z sieci

Co rok musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać część tej wartości państwu, tak aby mogło się ono za co utrzymywać. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, aby co rok, kiedy tylko coś zarobimy, rozliczać się w właściwy sposób z urzędem skarbowym. Musimy wówczas pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a też wysokość podatku, którą musimy wpłacić oraz którą wpłaciliśmy.

Continue reading “W jaki sposób wypisać pit za 2014 będziemy mogli się dowiedzieć z sieci” »

Czy wiemy już w jaki sposób złożymy pity 2015 online?

Ponieważ przybliża się koniec roku, powinniśmy namyślić się nad tym, w jaki sposób uzupełnimy swoje pity. Czy wykonamy to samodzielnie przy użyciu odpowiednio przygotowanych programów, które udostępnione są w internecie, czy być może zlecimy to jakiejś znajomej księgowej, która zajmie się tego rodzaju kwestiami?

Continue reading “Czy wiemy już w jaki sposób złożymy pity 2015 online?” »

Użyteczność sieci internetowej. Z czego wynika jej fenomen? Jakie daje nam możliwości w życiu codziennym?

Nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że internet jest najistotniejszym wynalazkiem, biorąc pod uwagę ostatnie kilkadziesiąt lat. Jest to „kamień milowy” jeśli mówimy o tym, jak wyglądał nasz świat przedtem. Sieć internetowa daje nam bardzo wiele możliwości, które rzecz jasna są wykorzystywane w wielu przypadkach przez zdecydowaną większość społeczeństwa.

Continue reading “Użyteczność sieci internetowej. Z czego wynika jej fenomen? Jakie daje nam możliwości w życiu codziennym?” »

Aktualne stawki zus odnajdziemy na stronie ministerstwa

Nie ma znaczenia czy idzie o jakieś firmowe kwestie, czy może osobiste, na wiele zapytań wyszukamy wyjaśnienia w sieci. To tam publikowane są najnowsze uzgodnienia, a co się z tym łączy, przeglądając dobre strony, mamy szansę być przekonani, że nic istotnego nie zostanie przez nas przeoczone.

Continue reading “Aktualne stawki zus odnajdziemy na stronie ministerstwa” »