Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca musi płacić składki ZUS, w związku z tym pożądane byłoby dowiedzieć się w jaki sposób wolno dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, iż posiadamy do wyboru dwa różnorodne sposoby na odliczenia składek zus. Zdołamy pomniejszyć zysk o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne lub możemy ująć je w kosztach. Z pewnością powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka z opcji okaże się bardziej wartościowa.

Przedsiębiorcy, jacy prowadzą aktywność gospodarczą obowiązkowo powini mieć ubezpieczenie wypadkowe, emerytalne i rentowe, jednakże dobrowolnie mogą zdecydować się również na ubezpieczenie chorobowe. Biznesmeni, jacy nie korzystają z opodatkowania ryczałtowego mogą zdecydować się na odliczenie zus na dwa rozmaite sposoby – przez zaliczenie do kosztów pozyskania przychodu i poprzez odliczenie od uzyskiwanego zysku. Też nowiusieńkie firmy mogą zdecydować się na odliczenia składek zus w taki sposób.

Wskazane jest dokładnie zbadać swoją sytuację oraz zastanowić się, który sposób odliczeń będzie dla nas lepszy oraz bardziej korzystny.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi ciekawymi wpisami na ten sam temat? Żaden problem. Wejdź na hiperłącze do www (http://www.adwokatchojka.pl/) i czytaj do woli.

Jeśli uzyskany przez nas przychód zezwala na odliczenie składek w całości, wtenczas wybór nie jest aż tak ważny, gdyż wszelka forma odliczenia będzie dla nas tak samo wartościowa. Jeśli jednak posiadamy przychód, który nie pozwala na zupełne odliczenie składek ZUS, wtenczas składka zus do odliczenia od kosztów osiągnięcia zysku, mogą przyczynić się do zaistnienia straty. Niemniej jednak powstałą stratę podatkową można odliczyć w następnych latach podatkowych. Jeśli okaże się, że profit wcale nie występuje, wtenczas przedsiębiorca traci prawo do odliczenia składek w kolejnych latach, wobec tego wskazane jest pamiętać, iż w takiej sprawie prawo do odliczeń nie przechodzi na następny rok. Czyta też .

klawiatura
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Warto uważnie rozpatrzyć sytuację swojego przedsiębiorstwa, nim zdecydujemy się na konkretną odmianę odliczania składek. Do kwestii tej na pewno nie powinno się podchodzić pospiesznie oraz nierozważnie. Sprawdź również .