Czemu służy zewnętrzne badanie kondycji firmy

W procesie podejmowania decyzji w firmie niezmiernie istotne jest posiadanie pewnych informacji. Wydaje się, że pozyskanie takich informacji w przedsiębiorstwie jest całkiem proste. Wystarczy wydać stosowne instrukcje, i już, względnie zwrócić się do głównego księgowego o odpowiednie dane. Najczęściej takowe informacje otrzymujemy i nasze decyzje inwestycyjne opierają się na mniej więcej prawidłowych danych.

Continue reading “Czemu służy zewnętrzne badanie kondycji firmy” »

Nawet pit 28 można rozliczać online, właściwy program okaże się tutaj niezwykle pomocny

Okazuje się, że podatki nigdy dotąd nie były tak proste i wygodne. Dziś podatnicy, którzy zamierzają rozliczać swoje pity, mogą załatwić wszystko z wykorzystaniem internetu i wygodnych programów.

Continue reading “Nawet pit 28 można rozliczać online, właściwy program okaże się tutaj niezwykle pomocny” »

Jakich księgowych wybierać co jest najważniejsze?

Rachunkowość potrafi czasami spędzać sen z powiek. Wypełnianie dziś nadzwyczajnej ilości papierów nastręcza czasem dosyć sporo trudności czy powodować może wielki stres, który nieraz przekłada się na dokładność swojej pracy. Potknięcia w formularzach mogą wiele kosztować konkretną osobę, dlatego warto jest ich zawczasu unikać. Dobrze będzie przyjrzeć się takowej sprawie bliżej bądź pomyśleć czy da się liczyć na opłacalność finansową konkretnego księgowego.

Continue reading “Jakich księgowych wybierać co jest najważniejsze?” »

W jaki sposób odpowiednio rozliczyć się z PIT – fachowe, darmowe programy do PIT

Do końca marca 2015 roku wypada rozliczyć się z podatku, a więc zaprezentować w urzędzie stosowny Pit 2014. Rozliczenie się z podatku jest rzeczą konieczną, nieobecność takiego rozliczenia niewątpliwie doprowadziłby do sporych konsekwencji karnych. Prócz złożenia pitu ważkie jest też jego stosowne, poprawne rozliczenie, chociaż mnogość osób ma współcześnie z tym pewne kłopoty.

Continue reading “W jaki sposób odpowiednio rozliczyć się z PIT – fachowe, darmowe programy do PIT” »