Również ty możesz pomóc – sprawdź, w jaki sposób przekazać 1 procent swojego podatku?

Pomaganie innym to nad wyraz ważny element naszego codziennego życia. O ile nie robi nam trudności pomoc najbliższym, gdyż zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania czy pożyczyć albo nawet dać drobną sumę, jeżeli tylko budżet nam na umożliwia, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć inne osoby. A jest na to naprawdę prosta metoda – można oddać 1 % swojego podatku robiąc rozliczenie roczne, do którego każdy podatnik jest zobligowany. Co dokładnie należy zrobić?

1% podatku
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana i nie powinna sprawić trudności nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Wystarczy bowiem, że w zeznaniu podatkowym, jakie wypełnia, we właściwym miejscu wpisze numer – sprawdź nasz newsletter -> scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS danej organizacji. Jeżeli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, należy jej zapisać taki numer, aby wiedziała, jakie konto bankowe podać w tym okienku. Czym jest numer – aktualna oferta dostępna: www.scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? To numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom lub instytucjom. Aby zweryfikować wykaz organizacji potrzebujących wsparcia finansowego, najlepiej jest odwiedzić stronę internetową Ministerstwa Pracy. Tam uprzystępniony oraz ciągle aktualizowany jest taki wykaz, więc decydując się na jedną z organizacji z tego spisu, będziesz mieć gwarancję, iż gotówka trafi na właściwe konto. Aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami, trzeba w ustalonym terminie zanieść swoją deklarację albo o czasie przeprowadzić korektę, gdy znalazły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w przeciwnym razie wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może dostać informację, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zaznaczając odpowiednie okienko w deklaracji podatkowej – więcej pod tym adresem.

dowiedz się więcej
Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. W każdym roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, że ktoś już prosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeżeli nie, możesz samemu poszukać instytucji, której rachunek chciałbyś choć w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok można wybrać inną grupę osób, które również wymagają pomocy, bo takich organizacji jest w kraju bardzo dużo.