Znaczenie szkoleń w rozwijaniu firmy i pracowników, dlaczego rozwijanie umiejętności miękkich ma takie znaczenie w wielu zawodach

Szkolenia są coraz popularniejsze w licznych firmach, pracodawcy coraz lepiej wiedzą, że inwestując w swoich pracowników w rzeczywistości robią inwestycje w rozwój swojego przedsiębiorstwa, bo wydajna i dobrze wyszkolona załoga będzie dużo bardziej efektywna. Z tego też powodu dbają w tym względzie o swoich ludzi, bez przerwy oferując im kursy i szkolenia poprawiające kompetencje zawodowe.

polecam
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety ten pęd do coraz nowszych szkoleń niekiedy wymyka się spod kontroli, gdyż okazuje się, że wysyła się pracowników na coś, co niekoniecznie im się przyda w późniejszym wypełnianiu czynności zawodowych, bardziej będzie to na zasadzie, aby tylko szkolenie zaliczyć.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tu – znajdziesz w tamtym miejscu niezwykle użyteczny wpis (http://inoffice.pl/male-biuro-do-wynajecia/), który też okaże się dla Ciebie ciekawy.

Często dzieje się tak wtedy, gdy za organizację szkoleń zaczynają się brać osoby, które zupełnie nie uwzględniają rzeczywistych potrzeb firmy, a tym bardziej pracowników. Podejście tego typu też nie będzie najlepsze, bo szkolenia http://adwokat-jurendt.pl/szkolenia-i-konferencje/ w takim przypadku przyniosą rzeczywistą korzyść, jak będą właściwie wybrane, a pracownicy uczestniczyć w nich będą z dużą ochotą.

W przeciwnym wypadku ich rola będzie znacznie mniejsza, a niekiedy w ogóle nic nie dadzą, więc po prostu szkoda na nie wydawać pieniędzy. Kolejnym błędem, jaki bywa popełniany przez ludzi zajmujących się szkoleniami, jest skupianie się na technicznych zagadnieniach, a zupełnie pomijając niewymierne kompetencje, typu komunikatywność, kreatywność czy organizacja. A tymczasem w licznych zawodach szkolenia z umiejętności miękkich są wręcz wymagane, gdyż praca pracownika zależy nie tylko od jego technicznych umiejętności, ale również od sposobu i organizacji pracy.

szkolenie pracowników
Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejętności miękkie da się wyćwiczyć, ale jest to znacznie trudniejsze i będzie wymagać sporego wysiłku. Dobrzy szefowie mają świadomość tego, że szkolenia rozwój osobisty to też inwestowanie w swoją firmę i pracowników, a nie zbędna fanaberia, i potrafią pogodzić uczenie się technicznych wiadomości z rozwojem pożądanych cech – . Dzięki takiemu podejściu ludzie mogą się rozwinąć całościowo, a na przeliczalne efekty takich decyzji przeważnie nie trzeba zbyt długo oczekiwać.