Częstokroć marginalizowane sprawy do uwzględnienia w zeznaniu do US.

Mimo, że termin oddawania zeznań do Urzędu Skarbowego już minął, to najnowsze statystyki dobitnie pokazują, że Polacy ciągle posiadają poważne kłopoty z wybranymi tematami.
Poniższy krótki artykuł ma za zadanie zwrócenie uwagi składającego pismo do US na dwie ważne kwestie, które coraz dobitniej zaznaczają się w codziennej rzeczywistości.

Continue reading “Częstokroć marginalizowane sprawy do uwzględnienia w zeznaniu do US.” »

Kilka cennych uwag dla tych opiekunów prawnych, którzy wychowują dwunastolatków zafascynowanych internetem

Bycie rodzicem jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym, a jednocześnie jest związane z mnóstwem obowiązków. Wraz z rozwojem nowoczesnej inżynierii, a szczególnie technologii komputerowej, na nastolatka zaczyna czaić się coraz więcej niebezpieczeństw. Jednakże z drugiej strony niełatwo byłoby zakazywać używania komputera – przecież, jak mówi znane powiedzenie, zakazany owoc najlepiej smakuje. Należy więc nade wszystko tłumaczyć córce, w jaki sposób rozsądnie korzystać z zasobów internetu i wskazać sytuacje, w których dwunastolatek ma zachować wyjątkową czujność, a nawet meldować o nieprzyzwoitych zachowaniach pozostałych internautów.

Continue reading “Kilka cennych uwag dla tych opiekunów prawnych, którzy wychowują dwunastolatków zafascynowanych internetem” »