Rodzaje transportu morskiego

Wiele firm, które działają w obrocie międzynarodowym decyduje się nae transport morski, jako ekonomiczną metodę transportu towarów. Zlecając przewóz ładunku, właściciele firm muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu morskiego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto spokojnie zastanowić się, co jest korzystniejsze dla naszej firmy.

Żurawie w porcie
Źródło: http://sxc.hu/
Transport morski (sprawdź ofertę to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale również transport strona przedsiębiorstwa Balduin und Pfnür PartGmbB kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju przewozu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener używany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym przypadku wykorzystuje się tylko fragment przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością paru różnych firm. Oba rodzaje przewozu produktów są całkiem ekonomiczne, przy założeniu znacznej objętości, wagi towaru oraz ilości ładunku.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku większych przesyłek, które ze względu na koszty, ładowane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to ekonomiczny, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych paczek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z innymi ładunkami. To atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a zaledwie jego część. Wybór jest uzależniony głównie od ilości towaru, który ma być transportowany.

Statki towarowe
Źródło: http://sxc.hu/

Priorytetowym kryteriów jest także możliwość sprawdzenia kontrahenta, co oznacza, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować dużych kwot, jeśli nie zna dostawcy.

Nie duże firmy znacznie częściej borykają się z problemem braku płynności finansowej, dlatego zależy im na jak najmniejszym zaangażowaniu pieniędzy. Dla podobnych firm (zobacz kredyt konsolidacyjny) drobnicowy transport (od Itl Omega), to najkorzystniejsze rozwiązanie, które umożliwia elastyczne dopasowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i częstsze, a klient nie musi zakupywać od razu całego kontenera. Rzecz jasna, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport skaczą w górę, ale za to nie ma konieczności angażowania dużych kwot pieniędzy w zakupy i w stany magazynowe.

Sprawdź świetną propozycję w miejscu:

Źródło: