Rekrutacja nowych pracowników – w jaki sposób ją zaplanować, żeby kadra była zgranym zespołem?

O działaniu firmy decyduje zespół pracowników i posiadane przez nich kwalifikacje i doświadczenie, toteż nie należy się dziwić, że współcześnie zdecydowanie większa waga jest przywiązywana do tego, w jaki sposób kandydaci są rekrutowani.

przydatne wiadomości
Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku pojawiła się profesja specjalistów HR, czyli Human Resources, którzy trudnią się zarządzaniem zasobami ludzkimi firmy. Dodatkowo, usługi hr mogą być świadczone również na zasadzie outsourcingu, zależnie od posiadanych oczekiwań. Jak w takim razie powinna wyglądać rekrutacja kolejnych pracowników, by mieć gwarancję, że na określone stanowisko wybierze się faktycznie odpowiednią osobę?

Co najważniejsze, ważnym krokiem jest szczegółowa analiza CV, które może dosyć dużo powiedzieć o danej osobie. Z reguły pod uwagę bierze się nie tylko wykształcenie i posiadane doświadczenie zawodowe potencjalnego pracownika, ale też wszystkie przerwy w czasie nauki bądź pracy oraz opisy poszczególnych stanowisk. Ponadto, ogromne znaczenie ma prowadzona rozmowa kwalifikacyjna, jaka daje szansę na zaznajomienie się z kandydatem, poznanie jego osoby oraz ocenę. Rozmowa niekiedy odbywa się w języku angielskim lub innym języku obcym, gdy jest on w pracy niezbędny.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie prezentującym pokrewne informacje. Są tak samo pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Rzecz jasna, wiele czasu wymaga rekrutacja kadry menedżerskiej (dla zainteresowanych), gdyż menedżerowie wywierają spory wpływ na skuteczną pracę całego zespołu i kontrolowanie osiąganych rezultatów. Coraz częściej, w czasie rekrutacji wykorzystuje się tak zwane próby pracy, co oznacza, że kandydat ma wykonać określoną czynność, która jest przypisana do stanowiska pracy, na jakie aplikuje.

Firma
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Tym sposobem, rekruter wie, czy dana osoba faktycznie będzie umiała dokładnie wypełniać wszystkie obowiązki. Powszechne są także testy pisemne, sprawdzające wiedzę danej osoby. Rekrutacja nowych pracowników jest dziś procesem naprawdę skomplikowanym. Bardzo często, planowanych jest kilka etapów rekrutacji, podczas których eliminuje się kolejnych kandydatów, którzy nie spełniają określonych kryteriów.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na frapujący Cię temat. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis kotwienie maszyn.

Trzeba być na to przygotowanym. Odpowiednia rekrutacja gwarantuje, że zbuduje się zespół pracowników składający się jedynie z najlepszych osób, w ten sposób, firma będzie w stanie odnieść rynkowy sukces. Dział HR odgrywa więc w firmie istotną rolę.