Czy jest warto utworzyć działalność w oparciu o spółkę cywilną?

Zrobienie swojej firmy jest marzeniem niemal niejednego rodaka. Każdy niemal o tym śni, bo swoja firma jest bardzo dobrą alternatywą dla pracy na etacie. Nie trzeba się o tym przekonywać, że praca w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy Polak się nadaje do tego typu pracy. Na szczęście obecnie istnieją inne możliwości zarobkowania.

Continue reading “Czy jest warto utworzyć działalność w oparciu o spółkę cywilną?” »

Własna działalność gospodarcza to okazja na bardziej korzystną przyszłość, to również wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak poradzić sobie ze swoim biznesem?

Kilka istotnych informacji na temat tego, co będzie czekać kogoś, kto chce założyć swoją działalność gospodarczą.

Sporo osób wybiera prowadzenie swojej firmy jako jakiś sposób na życie. Niekiedy jest to ich świadoma decyzja, najczęściej inspirowana ciekawym pomysłem czy koniecznością rozliczania się legalnie z tego, co sprzedają klientom. Jest również spora ilość pracowników, jacy w pewnym momencie musieli przejść na swoją działalność i nadal wykonywać swoje obowiązki w tym samym miejscu, lecz na znacznie gorszych warunkach.

Continue reading “Kilka istotnych informacji na temat tego, co będzie czekać kogoś, kto chce założyć swoją działalność gospodarczą.” »

Księgowość przedsiębiorstw – to proste! Pod warunkiem kiedy masz sprawdzone biuro.

Jeśli podejmujemy decyzje o założeniu samodzielnej działalności gospodarczej, już po pojawieniu się tego pomysłu dobrze jest porozglądać się za renomowanym biurem rachunkowym albo zaufanym doradcą podatkowym. Żeby nadążać za zmieniającymi się przepisami prawnymi dotyczącymi księgowości, kadr i płac, prowadząc przy tym swoje interesy, dobrze jest mieć kogoś zaufanego.

Continue reading “Księgowość przedsiębiorstw – to proste! Pod warunkiem kiedy masz sprawdzone biuro.” »