Pozyskiwanie informacji

Lata rozwoju gospodarki przyczyniły się do tego, że w licznych branżach rozwinęła się także konkurencja i potrzeba jej badania. W dzisiejszych czasach powstają rzadko spotykane wcześniej firmy, które odpowiedzialne są za zdobywanie wielu tajnych wiadomości i przekazanie za opłatą ich firmie konkurencyjnej. Przez to dział marketingu lub produkcji dowie się o tym, jak przeszkodzić danej firmie działanie. Podmiot tego typu to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Continue reading “Pozyskiwanie informacji” »

Nowoczesna firma ma nowoczesne narzędzia do pracy

Każdy właściciel firmy to potwierdzi: nic tak nie poprawia humoru, jak dobra firmowa organizacja i administracja. Tony danych i papieru, naglące terminy i zagubione ciągle ważne dokumenty – to zgroza, która nie pozwala spokojnie zmrużyć oka. Porządek jest więc najistotniejszy, ponieważ pozwala na bardziej skuteczną pracę, a jednocześnie nie naraża nas na chaos, jaki byłby w stanie nastręczyć nam niepotrzebnych problemów, na przykład, w czasie kontroli.

Continue reading “Nowoczesna firma ma nowoczesne narzędzia do pracy” »

Opinie o produktach powinniśmy szukać w pary źródłach

Kiedy coś piszemy, szczególnie jeśli okazuje się być to raport odnoszących się do jakichś ludzkich działań, albo materiałów, chcemy by ludzie nam uwierzyli i żeby umieli na to popatrzeć w odpowiedni sposób. Przez to musimy się dowiedzieć jak pisać przeróżnego typu raporty, tak żeby nikt nie miał szansy podważać ich autentyczności.

Continue reading “Opinie o produktach powinniśmy szukać w pary źródłach” »

Kto to jest aktuariusz i jak nim zostać?

Aktuariusz jest specjalistą w dziedzinie matematyki finansowej i ubezpieczeń. Główną instytucją, w jakiej może świadczyć swoje usługi, jest zakład ubezpieczeń. Mogą to być również firmy parające się reasekuracją czy innymi zagadnieniami funduszy. Co zalicza się do jego obowiązków?

Continue reading “Kto to jest aktuariusz i jak nim zostać?” »