Ranking rachunków oszczędnościowych w 2014

Każdy, kto ma jakieś wolne środki finansowe bardzo dobrze ma świadomość tego, że należy nimi tak zarządzać, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowych skarpetach.

wydajność

Po pierwsze ponieważ skusić to może złodziei, oni bardzo chętnie się nimi w odpowiedni sposób zaopiekują, a oprócz tego przechowywanie pieniędzy w taki sposób sprawia, że tracą one na swojej wartości. Pomysłów na inwestowanie jest całe mnóstwo. Niektórzy grają na giełdzie, kupują akcje i obligacje, lecz często jest to dość ryzykowne, gdyż w przypadku jakiegoś krachu można dużo stracić- .

Inną metodą na to, aby pieniądze cały czas pracowały, jest trzymanie ich na oszczędnościowej lokacie.

Zwróć uwagę na szczegółowe informacje (http://psmtechnik.pl/kasetony,10,pl), przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne informacje, które z pewnością też będą dla Ciebie ciekawe.

Są one dużo bardziej bezpieczne od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują stały, ustalony przy zakładaniu zysk, lecz ich dużym minusem jest to, że przy wcześniejszym zerwaniu lokaty nie dostanie się żadnych pieniędzy. Od jakiegoś czasu na rynku zagościł jednak jeszcze jeden produkt bankowy, oferujący dochody bardzo zbliżone jak na lokacie, lecz z możliwościami dynamicznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędnościowe konta, bo to właśnie o nich mowa, połączyły w sobie zalety terminowych lokat i zwykłych bankowych rachunkach. Mogą one mieć wszystkie funkcje normalnego konta, to znaczy można na nie przelewać wypłatę, robić przelewy bankowe, przeważnie mają także możliwości korzystania z kart debetowych i kredytowych.

Jeśli ciekawi Cię tematyka omawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/bialystok), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Ich największą zaletą jest to, że zgromadzone środki każdego dnia pracują, czyli są naliczane od nich odsetki. Pozwala to na sporą elastyczność porównując je z tradycyjnymi lokatami, ponieważ w sytuacji, gdy potrzebne będą jakieś środki, zwyczajnie można je z rachunku przelać bez żadnej straty. Banków które oferują taki produkt zaczyna być coraz więcej- super kredyt gotówkowy w santander banku.

Dlatego też jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego produktu, to powinien znaleźć ostatni. Porównuje on parametry wszystkich tego typu kont z dziesiątków różnych banków i bardzo ułatwia ludziom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki najbardziej będzie im pasował.