W jaki sposób rozpocząć własną firmę?

Otworzenie swojej działalności gospodarczej nie stanowi obecnie większych problemów. Dużo ciężej jest z kolei ją prowadzić jak i wypracowywać coraz większe dochody. Nim jednak znajdziemy się na tym etapie, należy się skoncentrować na dotrzymania wszelkich formalności. Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiednich firm do kolaboracji. Jest to bardzo ważne, bowiem od naszych decyzji będą po części zależały losy naszego biznesu. Wybrać będziemy musieli przede wszystkim biuro rachunkowe.

Continue reading “W jaki sposób rozpocząć własną firmę?” »

Na czym polega wycena rezerw – najistotniejsze informacje

W kwestiach finansowych dobrze jest zwracać się do specjalistów w tej materii. Ich pomoc, wskazówki i informacje z pierwszej ręki można uważać za wiarygodne źródło. Nowości tematyczne pojawiają się na stronach w internecie prowadzonych przez aktuariuszy. Standardy w wycenie rezerw są zmienne, więc trzeba śledzić wszelkie zmiany na tej płaszczyźnie.

Continue reading “Na czym polega wycena rezerw – najistotniejsze informacje” »

Biuro aktuarialne

W dzisiejszych czasach wcale nie jest ciężko znaleźć rozumiejących potrzeby oraz wymagania klientów ekspertów w dziedzinie rachunkowości. Dla każdej firmy bardzo ważna jest rzetelność współpracy wszystkich partnerów. Wysoka pozycja na rynku, jaką wyróżnia się nasze biuro aktuarialne, umożliwia gwarantowanie osobom zainteresowanym współpracą rewelacyjnej jakości usług. Doskonale przygotowana baza propozycji oraz nieustanne poszukiwanie innych rozwiązań – to właśnie nas charakteryzuje.

Continue reading “Biuro aktuarialne” »

Z czego wynika zalecenie utworzenia rezerw na świadczenia pracownicze?

Obowiązek tworzenia rezerw na świadczenia pracownicze wynika z Ustawy o Rachunkowości. W przepisach powyższej ustawy art.39 wprowadza na przedsiębiorstwa przymus robienia biernych wyliczeń międzyokresowych wydatków na rzecz pracujących, również na świadczenia emerytalne. W myśl art.39 ust. 2a rezerwy na świadczenia pracownicze wykazuje się w bilansie jako rezerwy na zobowiązania.

Continue reading “Z czego wynika zalecenie utworzenia rezerw na świadczenia pracownicze?” »

Czemu służy zewnętrzne badanie kondycji firmy

W procesie podejmowania decyzji w firmie niezmiernie istotne jest posiadanie pewnych informacji. Wydaje się, że pozyskanie takich informacji w przedsiębiorstwie jest całkiem proste. Wystarczy wydać stosowne instrukcje, i już, względnie zwrócić się do głównego księgowego o odpowiednie dane. Najczęściej takowe informacje otrzymujemy i nasze decyzje inwestycyjne opierają się na mniej więcej prawidłowych danych.

Continue reading “Czemu służy zewnętrzne badanie kondycji firmy” »