Zaczynasz twoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

Każda osoba, jaka rozpoczyna swoją pierwszą pracę, musi pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane otrzymywana wypłata. Niektórzy mają rachunki bankowe na studiach, ale później zamykają je, gdyż razem z ukończeniem nauki rosną opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy posadę, trudno byłoby obejść się bez konta, zatem warto jest dowiedzieć się, jak dobrać właściwą propozycję.

Continue reading “Zaczynasz twoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego” »

Wycenianie rezerw, msr 19

Rzeczywistość jest taka, że ekonomia nie jest prosta. Dodatkowo sporo spraw to istne wyzwania ekonomiczne, z którymi poradzą sobie jedynie przeszkoleni ludzie. Ale na sporo ekonomicznych spraw są szablony, z których możemy skorzystać. Jednak należy nie zapominać, że każda sytuacja mimo pewnych wzorców musi zostać z osobna rozpatrywana.

Continue reading “Wycenianie rezerw, msr 19” »

Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakowoż niektóre informacje są niezbędne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej obowiązująca forma prowadzenia działalności. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej zarządzania. Możemy do tego zaliczyć prostotę założenia, niższe składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jeśli jest to pierwsza nasza firma, możliwość bezproblemowego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi mieć rachunek bankowy.

Continue reading “Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakowoż niektóre informacje są niezbędne” »