Public Relations – coraz więcej firm korzysta z tego typu pomocy – czy warto?

Korzyści współpracy z kompetentną agencją PR mogą okazać się ogromne. Agencje w/w zajmują się – zwięźle rzecz ujmując – budową wizerunku biznesu, jej przedstawicieli, produktów i usług na rynku. Dzięki temu firma może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swego czasu na wyżej wymienione aktywności.

Szkolenia dla firm
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Firma może współpracować z daną agencją PR na 2 sposoby: może podjąć współpracę tak zwaną projektową, lub też zdecydować się na stałą współpracę z taką agencją PR.

Czasami publikowane w internecie dane są niepewne, jednak jeżeli ciekawi Cię tego typu tematyka, to kliknij i zdobądź więcej info także na analogicznej stronie.

W tym pierwszym przypadku kooperujące ze sobą biznesy nie są związane stałą umową i przedsiębiorstwo korzystające z usług agencji PR – pr kryzysowy nie są ogarnięte przez nią kompleksową obsługą (porównaj – W takim przypadku współpracujące firmy podpisują umowę na konkretny projekt. Cechą tego typu współpracy jest niestety mała możność kontroli tych działań oraz ograniczona możliwość sprawdzania efektów działań zatrudnionej agencji PR.

Drugim możliwym rozwiązaniem takiej współpracy jest podpisanie z wybraną agencją PR stałej umowy. W tymże przypadku nasza agencja w ramach stałej opłaty sporządzi strategię komunikacji a także konkretny plan działania. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma zakres całościowy, zatem bez względnie na ilość informacji które należy przygotować jak też przekazać mediom ponosimy jednakowe koszta, zatem w dłuższej perspektywie czasu ta forma współdziałania z agencją PR bardziej nam się opłaci.

w biurze
Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominać jednakże musimy, iż zakres prac agencji PR to nie tylko przekazywanie mediom informacji prasowych i organizowanie konferencji (więcej – ). Ważną zaletą takiego rozwiązania z konkretną agencją PR jest stały skład osób pracujących z klientem. Ludzie ci to znawcy branży. Osoby te wdrożone są w sprawy swych klientów, budują długotrwałe relacje z mediami, są dobrze znane miejscowym mediom.

Nie możemy zapomnieć iż budowa wizerunku firmy to działania ciągłe i długo trwające. Z tej większość przedsiębiorstw decyduje się podjąć długotrwałą kooperację z agencją PR. Poszukując kompetentnej agencji PR zwróćmy uwagę na to jak dużym doświadczeniem może się ona pochwalić, zapytajmy o zrealizowane projekty, o byłych klientów. Nie wahajmy się skontaktować z byłymi klientami w celu zasięgnięcia opinii o interesującej nas agencji PR z którą kooperować zamierzamy.