Przygotowanie auta po zimie – zadbaj o pojazd

Piękna, wiosenna pogoda sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i mróz wpływają na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to idealny moment, na sprawdzenie podzespołów.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje również mogły odczuć wysokie temperatury. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, należy udać się do serwisu, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz zbadać poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skupmy się na szybach. Nieskazitelna szyba to istotna kwestia w czasie jazdy. Problemem bywają smugi – zapowiedź, że od tej chwili wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Należałoby ją w związku z tym zmienić – doczytaj wycieraczki honda jazz.

Brudna i pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. W zimowych miesiącach, niestaranne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia. Nie zapominajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę przed jazdą. Warto co pewien czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego.

Jeżeli dalej interesuje Cię to zagadnienie, to odszukaj stronę a tutaj na pewno zdobędziesz dużo informacji na omawiany wątek.

Jest szansa, że wydłuży to jej żywotność i poprawi pracę. Co pewien czas odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Demontaż opon zimowych powinien łączyć się z oględzinami ich stanu technicznego, właściwą konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed założeniem opon letnich, wypada się im szczegółowo przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadto płytki bieżnik sprawia, że głównie na mokrym podłożu samochód będzie się źle prowadził.

wycieraczki samochodowe
Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Wypada również zwrócić uwagę na to, czy opony nie posiadają widocznych defektów na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest porozmawiać z wulkanizatorem.

Jeśli masz ochotę w większym stopniu zbadać opublikowany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link (https://www.hurtopony.pl/opony-firestone.html) – są tam zajmujące treści.

Przed założeniem opon dobrze jest przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Doczytaj –