Przydatne porady i wskazówki dla osób samodzielnie planujących pomalowanie swojego samochodu.

Wielu ludzi własnoręcznie wykonuje wiele prac przy swoim samochodzie, jednak na prace malarskie mało kto się porywa. W przypadku stłuczki czy zarysowania dla większości zdecydowanie wygodniejsze będzie przekazanie auta do lakiernika i wykonanie tam prac, niż próba samodzielnego pomalowania samochodu.

sprawdź koniecznie
Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, aby można było w ogóle myśleć o tego typu pracach, to w pierwszej kolejności należy mieć odpowiednie miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały niezbędny sprzęt, a także zdobyć chociaż trochę podstawowych wiadomości w tym temacie.

Wejdź na naszą stronę – w niej oczekuje na Ciebie bieżący materiał (http://mechanika-service.com/) tego działu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w wielu serwisach internetowych, a w razie potrzeby można też zapytać innych na jednym z wielu for tematycznych. Zdobycie odpowiednich wiadomości jest bardzo ważne, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z kilku następujących po sobie etapów, i zaniedbanie czegokolwiek na którymś z nich może spowodować niepowodzenie całej pracy.

Na sam początek trzeba zacząć od zebrania całego potrzebnego sprzętu. Konieczne będą materiały do ścierania, potrzebne do przygotowania nadwozia, pistolet lakierniczy z kompresorem, a także odpowiednie rozpuszczalniki i lakiery. Jeżeli wszystkie wymagane urządzenia i materiały już się skompletuje, to należy przystąpić do prac (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-najbardziej-dochodowe-zawody-kto-zarabia-najwiecej) przy samochodzie. Części, które mają nie być pokryte lakierem trzeba dobrze zabezpieczyć, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyczyścić papierem ściernym.

Samochód BMW
Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po uzyskaniu dobrej powierzchni trzeba ją jeszcze wyczyścić przy pomocy benzyny, i po zakończeniu tych prac można przystąpić do prac malarskich. Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy pistoletu podłączonego do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z niewielkiej odległości.

Najczęściej do otrzymania odpowiedniej barwy konieczne może być położenie dwóch warstw, po uzyskaniu właściwego koloru można pokryć jeszcze całość twardym, zabezpieczającym lakierem bezbarwnym.