Przy każdym urządzeniu należy wykonywać pomiary drgań

Jeżeli na danym stanowisku pracy używane są przeróżnego rodzaju maszyny, to powinniśmy się liczyć z tym, że będą się na nim pojawiały mniejsze lub silniejsze drgania.

Przez to trzeba regularnie przeprowadzać pomiary drgań, tak by móc powiedzieć, czy nie przekraczają one dozwolonej wartości, szczególnie kiedy nasz pracownik spędza większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym stanowisku. Dodatkowo robienie takich pomiarów dopomoże nam na czas zorientować się, że dane urządzenie rozpoczyna się psuć, bo wtedy ma szansę się przydarzyć tak, że liczba tych drgań będzie się powoli zwiększała. Nie mniej najistotniejsze okazuje się to, aby wykonać te pomiary ze względu na określenie, czy mieścimy się w dopuszczalnych normach ustalonych przez bhp.

Analizy wytrzymałościowe przeprowadzane są na większości sprzętów

Każde urządzenie funkcjonuje pod obciążeniem. Czasem działamy na nie siłą naszej ręki, jeżeli np. kroimy coś nożem, a czasami działają na nie znaczniejsze obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe oddziałuje masa samochodu plus jego ładunku.

pomiary
Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego zanim jakikolwiek przedmiot trafi na rynek, w pierwszej chwili wykonywane okazują się analizy wytrzymałościowe. Sprawdza się pod jakim obciążeniem jest w stanie przetrzymać dana rzecz, czy okaże się (www.fotoporcelana.net) ona odpowiednio mocna oraz czy nie pojawia się żadne zagrożenie, że podczas stosowania się złamie, albo zepsuje (więcej o analizach). Takie analizy zezwalają również określić, jaka może być maksymalna siła nacisku, którą mamy szansę wywierać na ten produkt.

Powinniśmy wspomnieć o takich testach

Tego rodzaju testy są bardzo ważne, ponieważ uzyskane wyniki, nie tylko zezwalają na ustalenie jak najlepiej wykorzystywać z konkretnych sprzętów, lecz także pomagają określić czy okazują się one całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników. Przez to tak istotne jest to, aby systematycznie przeprowadzać takie testy (badania kierowców zawodowych) i sprawdzać, jak dane sprzęty będą się zachowywały z upływem czasu.