Przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy

Choć nie sądzimy zapewne, że w dniu jutrzejszym będziemy musieli uratować komuś żywot, to prawda jest taka, iż w zupełności nie wiemy co jest w stanie przynieść jutro. Czyli to oznacza, że trzeba sprawdzić swoje zdolności dot. udzielenia pierwszej pomocy.

Pamiętajmy, iż tylko człowiek, który potrafi pomóc innej osobie w potrzebie jest tak naprawdę może mówić o sobie samym, że jest bardzo dobrze przygotowany do życia. Wiadoma sprawa: zachodzi w wielu przypadkach tzw. efekt wyparcia, a więc i tak nie sądzimy, iż będzie w ogóle potrzeba wspomożenia własnego bliskiego, kumpla z pracy benefit karta czy uczestnika ruchu drogowego. Powinniśmy zapamiętać, że generalnie pierwsza pomoc (kliknij tu) musi być popularniejszym tematem.
pierwsza pomoc
Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno powiedzieć, iż w polskich placówkach szkolnych wszyscy uczniowie są nauczeni udzielania pierwszej pomocy. Co prawda nieco lekcji na lekcji PO raczej jest, lecz to za mało. A zresztą nauka w szkołach w większości przypadków błyskawicznie odlatuje nam z umysłu. Czyli nawet jeżeli w liceum wiedzieliśmy dosłownie wszystko na temat udzielania pierwszej pomocy, to już pewnie po maturze dosłownie wszystkiego pozapominaliśmy. To raczej częste, zatem przypomnijmy sobie w jaki sposób wygląda udzielanie pomocy, a zapewne zwiększymy tak jakby swoją użyteczność jako człowiek. Przecież nie chcielibyśmy zostawić nawet kompletnie nieznajomego w potrzebie…

W popularnym serwisie Youtube można natrafić na interesujące filmy, w których szczegółowo zostało objaśnione to jak należy pomóc innym osobom. Fakty są takie, że tak czy siak tylko solidne przeszkolenie jest w stanie dać odpowiednie skutki. Czyli to oznacza, iż jeżeli dosyć często jest właśnie tak, że organizuje się szkolenie z pierwszej pomocy, najzwyczajniej w świecie warto się na taki kurs zapisać np. na .

Ten świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby wszyscy dorośli ludzie doskonale orientowali się jak pomagać innym. Tak naprawdę wiele osób za wcześnie odeszło z tego świata tylko dlatego, że ktoś nie mógł odpowiednio im pomóc. To jednoznacznie ukazuje, iż trzeba poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.