Obowiązkowe złożenie zeznania vat 7k – kto powinien się nim przejmować?

Oświadczenie VAT-7K składają mali podatnicy zobowiązani do składania deklaracji VAT 7k za okresy kwartalne, zgodnie z art.99 ust. 2, bądź 3 regulacji. Są to mali podatnicy, u jakich cena obrotów nie przewyższyła w zeszłym roku podatkowym wyrażanej w złotych wielkości która odpowiada równowartości 1 200 000 euro.

Continue reading “Obowiązkowe złożenie zeznania vat 7k – kto powinien się nim przejmować?” »

Co posiada portal podatkowy? W jakich kwestiach może pomóc podatnikom? Do jakich działów warto zajrzeć?

Rozliczanie podatków jest kwestią ogromnie ważną, a do tego obowiązkową. Każdy stara się wystrzegać pomyłek, jednak nie jest to takie proste. Z tego względu z pomocą przychodzą wciąż nowe udogodnienia, by znajomość tej kwestii była każdego roku większa u wszystkich podatników.

Continue reading “Co posiada portal podatkowy? W jakich kwestiach może pomóc podatnikom? Do jakich działów warto zajrzeć?” »

Dostęp współczesnego człowieka do specyficznych rodzajów usług – gdzie powinniśmy szukać rzetelnej księgowej? Sprawdź we wpisie!

Jak dobrze wiemy nasz współczesny świat rozwija się w szybkim tempie. Dotyczy to absolutnie wszystkich sfer naszego życia, także różnych sektorów gospodarki, gdzie wciąż pojawiają się całkiem nowe, innowacyjne rozwiązania i technologie. Coraz bardziej złożone oraz skomplikowane jest życie codzienne przeciętnego człowieka, który musi radzić sobie z licznymi problemami pojawiającymi się na drodze. Nie da się ukryć, że przeciętna osoba jest najczęściej zabiegana, nie tylko z powodu wielu obowiązków wynikających z życia zawodowego, ale także w związku z życiem rodzinnym, załatwianiem spraw urzędowych, czy innych.

Continue reading “Dostęp współczesnego człowieka do specyficznych rodzajów usług – gdzie powinniśmy szukać rzetelnej księgowej? Sprawdź we wpisie!” »

Dowiedz się, jakie przepisy oraz prawa obowiązują cię przy prowadzeniu zakładu, by właściwie zająć się swym biznesem

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to bardzo poważne przedsięwzięcie, jakie wymaga od zarządzającego dużej rozwagi oraz zmusza do przestrzegania licznych przepisów. Chociaż mogłoby się zdawać, że prowadzenie własnego biznesu okazuje się łatwe i przyjemne, powinni się na to decydować wyłącznie osoby z przysłowiową głową na karku. Warto wiedzieć, jakie udogodnienia i obowiązki obowiązują przedsiębiorców.

Continue reading “Dowiedz się, jakie przepisy oraz prawa obowiązują cię przy prowadzeniu zakładu, by właściwie zająć się swym biznesem” »

Jakiego rodzaju sprawy formalne konieczne są przy wymianie handlowej z innymi krajami, czemu warto korzystać z usług agencji celnych.

Stworzenie przed kilkunastu laty Unii Europejskiej bardzo ułatwiło wymianę handlową w krajach do niej należących, jednak przy handlu z krajami trzecimi nadal należy pokonywać wszystkie formalności celne i podatkowe. Co prawda w ostatnich latach zrobionych zostało szereg zmian w przepisach, żeby ułatwić to jak najbardziej, to jednak cały czas przepisy są dość skomplikowane, i wiele osób na sporo problemów z ich zrozumieniem. A że obowiązek odprawy celnej dotycz wszystkich, którzy zamierzają sprowadzać z danych krajów jakiekolwiek dobra materialne, to po zakupie będzie trzeba do tego w jakiś sposób podejść. Jeżeli ktoś się czuje na siłach, to może się za to wziąć samodzielnie, wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty i zanieść je do odpowiedniego urzędu. Trzeba jednak na to odpowiednich wiadomości, aby nie zrobić żadnych pomyłek, ale też czasu na wypełnienie całej dokumentacji. Nie wszyscy mają ochotę na ego typu wyzwania, tak więc w przypadku tego typu osób ich następnym krokiem po transakcji będzie pobliska agencja celna Warszawa

Continue reading “Jakiego rodzaju sprawy formalne konieczne są przy wymianie handlowej z innymi krajami, czemu warto korzystać z usług agencji celnych.” »