Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca musi płacić składki ZUS, w związku z tym pożądane byłoby dowiedzieć się w jaki sposób wolno dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, iż posiadamy do wyboru dwa różnorodne sposoby na odliczenia składek zus. Zdołamy pomniejszyć zysk o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne lub możemy ująć je w kosztach. Z pewnością powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka z opcji okaże się bardziej wartościowa.

Continue reading “Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!” »

Jak ustrzec dokumenty zakładu przed zniszczeniem – archiwizacja w akcji

Sporo zakładów pracy, zarówno z sektora publicznego jak i z prywatnego posiada obecnie problem z zniszczeniem, czyli brakowaniem niepotrzebnych papierów. Wyjściem z tej uciążliwej sytuacji jest zatrudnienie archiwisty lub firmy zewnętrznej, która jest wyspecjalizowana w pracach archiwizacyjnych, w tym w niszczeniu.

Continue reading “Jak ustrzec dokumenty zakładu przed zniszczeniem – archiwizacja w akcji” »

Kadry to najważniejsze dobro przedsiębiorstwa dziś

Jeszcze całkiem niedawno było przekonanie, że pracownicy powinni przychodzić do pracy, angażować się zupełnie w wykonywanie własnych zadań, bo w końcu za to dostają wynagrodzenie, a następnie zakład ma cieszyć się jak najwspanialszą opinią za jakość wykonywanych usług. Na szczęście coraz więcej prezesów zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym dobrem jaki posiada firma, nie jest wytwarzany materiał, lecz ludzie, którzy go wykonują.

Continue reading “Kadry to najważniejsze dobro przedsiębiorstwa dziś” »

Już dzisiaj zaciekaw się rozmaitymi dotacjami na inwestycje, które mogą okazać się konieczne na początek!

Zamierzasz założyć własne przedsiębiorstwo? Masz pomysł i zespół zmotywowanych do działania osób? Twoim jedynym problemem jest kapitał? Już dzisiaj dowiedz się w jaki sposób możesz zdobyć przeróżne subsydia na otwarcie własnej marki!

Continue reading “Już dzisiaj zaciekaw się rozmaitymi dotacjami na inwestycje, które mogą okazać się konieczne na początek!” »

Ewidencja urlopów nie może posiadać błędy

Powinniśmy wspomagać się najlepszymi programami. Jeżeli prowadzimy działalność i nie pragniemy mieć najmniejszych problemów z prawem, to musimy zatroszczyć się o to, żeby działała ona prawidłowo na każdym poziomie. Przez to właśnie odpowiednio robimy, jeżeli okupimy się w właściwe programy, dzięki którym prościej będzie nam zarządzać przedsiębiorstwem i doglądać wszystkich działań.

Continue reading “Ewidencja urlopów nie może posiadać błędy” »