Certyfikat SCC, z jakiego powodu warto go posiadać?

Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku i od tego wydarzenia bezustannie omawia się bilans zysków i strat tego posunięcia. Zgadza się, że wypada on optymistycznie. W kraju zaszły widoczne zmiany, od chwili gdy staliśmy się państwem członkowskim wspólnoty.

Continue reading “Certyfikat SCC, z jakiego powodu warto go posiadać?” »

Dzięki temu materiałowi dowiesz się zasadniczych rzeczy dotyczących finansowania inwestycji , a także rynku NewConnect!

W chwili obecnej wiele studentów myśli o założeniu swojego biznesu. Z reguły mają oni nietuzinkowy pomysł, wykwalifikowanych fachowców oraz ukończony projekt. Niestety sporej części z nich brakuje pieniędzy na to, żeby założyć prywatną firmą.

Continue reading “Dzięki temu materiałowi dowiesz się zasadniczych rzeczy dotyczących finansowania inwestycji , a także rynku NewConnect!” »

Prowadzenie swojej działalności a zagadnienia finansowe – dlaczego mają dziś podstawowe znaczenie?

Pieniądze maja dziś podstawowe znaczenie. Powszechne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednak zapewniają pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu własnej firmy kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na generowanie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednakże pamiętać, że wszystkie przychody są odpowiednio opodatkowane, a jakiekolwiek błędy w tej kwestii skutkują problemami z Urzędem Skarbowym, jako że są łamaniem polskiego prawa. Właściciele muszą więc odpowiednio kontrolować własne finanse.

Continue reading “Prowadzenie swojej działalności a zagadnienia finansowe – dlaczego mają dziś podstawowe znaczenie?” »

Najbardziej popularne i najczęściej używane przez przedsiębiorstwa sposoby na opodatkowanie działalności które się prowadzi.

Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie będzie się wiązać z obowiązkiem prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od wielkości firmy i formy organizacyjnej wybrać można wśród kilku typów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o metodę ogólną, która jest główną formą podatkową, nadawaną z automatu.

Continue reading “Najbardziej popularne i najczęściej używane przez przedsiębiorstwa sposoby na opodatkowanie działalności które się prowadzi.” »

Sprawy zawodowe a także prywatne, które należy zgłosić do ZUS-u.

Każda osoba, jaka kiedyś miała jakieś kary z uwagi na przeoczenie kwestii powiązanych z ZUS-em bez wątpienia już w tym momencie wyjątkowo dobrze orientuje się w tym, iż nie powinna o czymś nie wiedzieć, gdyż może to w przyszłości ujemnie zaważyć na jej funkcjonowaniu. A jest to faktycznie zbyt ważne, aby nie narazić się na pewne straty.

Continue reading “Sprawy zawodowe a także prywatne, które należy zgłosić do ZUS-u.” »