Prowadzisz swoją firmę? Niewątpliwie zainteresuje Cię program, który służy Ci do łatwego wystawiania faktur.

W dzisiejszych czasach prowadzenie swojej firmy to kategorycznie nie bułka z masłem – nie da się zaprzeczyć, że zwykle właściciele niedużych firm muszą się znać właściwie na wszystkim i robić dużo rzeczy samodzielnie. Jeżeli prowadzisz swoją działalność, wtedy znakomicie wiesz, o czym mówimy. Czas, gdy firma nie jest na razie na tyle wielka, aby móc zatrudniać wielu pracowników, jest niewątpliwie bardzo ciężkim czasem dla osób, które zdecydowały się na prowadzenie swojego biznesu.

faktura
Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych problemów, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele takich niedużych firm, jest niewątpliwie wystawianie faktur oraz prowadzenie księgowości. Najczęściej nie znamy się najlepiej na wszystkich niuansach podatkowych, a na dodatek zatrudnienie księgowego albo przekazanie rachunkowości do biura rachunkowego powoduje naprawdę spore koszty. Wielu właścicieli takich niewielkich firm radzi sobie samodzielnie, jednak nie da się ukryć, że jest to wielce trudne, a na dodatek niemal każdy błąd może zakończyć się karą finansową ze strony urzędu skarbowego.

Co zatem zrobić w wypadku, kiedy nie znasz się zbyt dobrze na wystawianiu rachunków na firmę, a dodatkowo nie stać się na zatrudnienie księgowego? W takich wypadkach dobrym pomysłem może być korzystanie z pomocy programów do generowania faktur online – . Jeżeli zastanawiasz się właśnie, jaki program ( procesowanie dokumentów ) do wystawiania faktur będzie najlepszy, wtedy bez wątpienia możemy polecić Ci programy w internecie. Założenie konta zajmuje tylko parę minut, a następnie możesz mieć dostęp do całej historii Twoich faktur online, z każdego urządzenia podłączonego do internetu.

e-faktura
Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej polecany jest z pewnością program do faktur VAT – , które równocześnie najtrudniej jest wypełnić samemu. W takich aplikacjach do fakturowania zwykle masz dostęp do kilkunastu wzorów faktur, które właściwie wyczerpują wszelkie możliwości. Dostęp do takich aplikacji zwykle nie kosztuje zbyt wiele – dlatego kategorycznie warto w nie zainwestować, bo mocno pomogą w procesie prowadzenia firmy. Na pewno zapłacisz za nie znacznie mniej niż za zaangażowanie do firmy księgowego.