Prowadząca swoją działalność za pośrednictwem Internetu kancelaria, czyli postępowa pomoc adwokata

Coraz trudniej znaleźć osoby, które chociaż raz w w ciągu swojego życia nie zwracały się po pomoc do prawnika. Pomoc prawna przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. I wcale nie musi chodzić od razu o reprezentowanie w sądzie. Radca prawny może pomóc sporządzić pismo do urzędu czy napisać pozew o rozwód. Ciekawą propozycją są dzisiaj elektroniczne kancelarie.

Pomoc prawna jest zawsze prowadzona przez posiadających odpowiednie kwalifikacje adwokatów bądź radców prawnych, czyli osoby, które mają za sobą studia prawnicze i odpowiednią aplikację. Pozytywne przejście wskazanych etapów kształcenia oraz zdanie egzaminu aplikacyjnego pozwala na uruchomienie własnej kancelarii oraz świadczenie usług z zakresu pomocy prawnej. Obecnie w dużych miastach kancelarię prawną można znaleźć w zasadzie na każdym kroku. Nieco gorzej sytuacja prezentuje się w przypadku małych miasteczek, gdzie na ogół adwokata nie ma w ogóle.
prawo
Źródło: flickr.com

Wyjściem w takiej sytuacji okazuje się być elektroniczna sędzi (zobacz prawna ochrona roślin), która działa za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej. By skorzystanie z niej było możliwe, nie trzeba nawet wychodzić z mieszkania. Elektroniczna sędzia (zobacz ochrona odmian roślin) to pomoc prawna, która świadczona jest bez osobistego kontaktu klienta z adwokatem bądź radcą prawnym. Kontakt ma miejsce przy pomocy wiadomości e – mail. Zazwyczaj do nawiązania kontaktu wystarczy uzupełnienie stosownego formularza, który znaleźć można na stronie internetowej kancelarii. Opisujemy w nim rodzaj problemu i oczekiwaną formę wsparcia – poznaj ofertę elektronicznej kancelarii. Następnie czekamy aż ktoś z kancelarii odpowie na naszą wiadomość.

Zazwyczaj ma to miejsce jeszcze w tym samym dniu. Nieraz nawet w ciągu godziny. Adwokat zakreśla obszar jego pomocy i podaje stawkę. Koszty pomocy prawnej w kancelariach elektronicznych są o wiele mniejsze niż w przypadku tradycyjnych stacjonarnych placówek. Dobrze o tym pamiętać, jeśli problem nie jest zbyt duży, a my nie mamy oporów przed internetową komunikacją.

Działające w Internecie kancelarie są coraz chętniej wybierane. Wiele osób korzysta z ich pomocy wtedy, gdy potrzebna jest im interpretacja jakiegoś przepisu. To właśnie wówczas elektroniczna kancelaria okazuje się doskonałym rozwiązaniem, które pozwala oszczędzić wiele czasu. Z prawnikiem kontaktujemy się bez opuszczania domu.