Na rozpoznanie zagrożeń środowiska przyrodniczego niebywały wpływ mają raporty ooś

Każdego typu przedsięwzięcia aranżowane przez placówki samorządowe czy też przedsiębiorstwa za każdym razem w pewnym stopniu wpływają na środowisko. Oczywiście w najogromniejszym stopniu w przyrodę ingerują przedsiębiorstwa, które tworząc innowacyjne inwestycje użytkują pod to ziemię czy wycinają lasy.

Continue reading “Na rozpoznanie zagrożeń środowiska przyrodniczego niebywały wpływ mają raporty ooś” »

Fantastyczna alternatywa do typowych druków

Sitodruk jest najstarszą techniką kopiowania druku. Wziął się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy zdobili powyższą metodą przeróżne materiały. Dzisiaj jest to jedna z głównych technologii, która odnalazła duże zastosowanie dzięki licznym zaletom, jakie posiada. Czym więc odznacza się sitodruk?

Continue reading “Fantastyczna alternatywa do typowych druków” »

Diagnoza wpływania przedsięwzięcia na otoczenie – jak wygląda?

Diagnostyka wpływania na środowisko jest jednym z zasadniczych narzędzi kierowania ochroną środowiska w procesach postępu, wpisującym się w normę ustabilizowanego rozrostu. Metoda diagnostyki wpływania na środowisko ma przekazać podejmującemu decyzję organowi administracji publicznej wiadomości, czy interferencja inwestycji w środowisko, została przewidziana w sposób optymalny i czy pożytki wypływające z jej realizacji wynagradzają straty w środowisku, które najczęściej są nierealne do uniknięcia.

Continue reading “Diagnoza wpływania przedsięwzięcia na otoczenie – jak wygląda?” »

Co warto wiedzieć nt. inteligentnych instalacji elektrycznych

Inteligentne instalacje elektryczne cieszą się teraz coraz większym zainteresowaniem. Inteligentne domy i inteligentny pokój to idealna alternatywa dla tych, którzy cenią sobie wygodę, luksus oraz komfort. Inteligentne instalacje dają nam faktycznie mnóstwo atrakcyjnych sposobności, między innymi umożliwiają sterowanie oświetleniem, alarmami, ogrzewaniem i nawet wentylacją.

Continue reading “Co warto wiedzieć nt. inteligentnych instalacji elektrycznych” »

audyt energetyczny, ohsas 18001

W wielu firmach, instytucjach, urzędach przeprowadzane są audyty. Niekiedy mylone są z inspekcją. Jednakże podstawowa różnica polega na tym, że kontrola ma ujawnić popełnione zaniedbania i konkretnie wytypować osobę winną.
Wnioski pokontrolne stworzone są, żeby przedstawić je w sądzie.

Continue reading “audyt energetyczny, ohsas 18001” »