Czy wypisywaliśmy już pit 37?

Im więcej będziemy rozumieć na temat pitów, tym mniejsza będzie szansa na to, że coś nas zadziwi. Przez to właśnie musimy się starać o to, by dysponować chociaż minimalną wiedzą na ten temat, zwłaszcza że w rozwiązaniu reszty problemów mają szansę nam pomóc właściwie do tego przygotowane programy.
Pit 37 będzie bardzo często wypełniany
Trzeba powiedzieć, który pit będzie nierzadko wypełniany oraz czy my także musimy go wypełniać.

Continue reading “Czy wypisywaliśmy już pit 37?” »

Obowiązek podatkowy, poświadczenie o byciu zatrudnionym i wystawianie faktur – ważne informacje

Obowiązek podatkowy nałożony jest na każdą osobę, jaka sprzedaje jakieś towary czy też usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Przepisy podają, że obowiązek podatkowy wyniknie w momencie wykonania usługi albo dokonania dostawy artykułów. Przedsiębiorca zdoła również pozyskać część zapłaty (dopiero po pewnym czasie całość), w takim wypadku również mówimy o obowiązku podatkowym.

Continue reading “Obowiązek podatkowy, poświadczenie o byciu zatrudnionym i wystawianie faktur – ważne informacje” »

Jak są przeważnie wypełniane przez podatników zeznanie roczne

Rozpoczęcie roku to okres, gdy powinno się myśleć o złożeniu deklaracji podatkowych. Nikt owego nie uniknie, dlatego powinno się to uczynić jak najprędzej, by nie przeoczyć terminu składania PITów. Na szczęście posiadamy do dyspozycji należyte narzędzia, by uczynić to szybko, bez wychodzenia z budynku. Pit 37 to na ogół wypełniane przez podatników deklaracje roczne.

Continue reading “Jak są przeważnie wypełniane przez podatników zeznanie roczne” »

Jak powołać do życia działalność gospodarczą, poradzić sobie i nie zbzikować

Rodzimy rynek działalności zawodowej nie jest przystępny. Spora części ludzi nie ma zatrudnienia. Spora część myśli, jak ją zamienić na inną. Spora część marzy o własnej działalności gospodarczej, jednak obawia się, iż sobie nie poradzi. Okazuje się, iż starczy poznać kilka rad, aby odważnie ruszyć do przodu.

Continue reading “Jak powołać do życia działalność gospodarczą, poradzić sobie i nie zbzikować” »