Profesjonalny coaching

Współczesny świat nas nie rozpieszcza. Wręcz przeciwnie, na każdym kroku czają się na nas rozmaite stresujące sytuacje, którym należy stawiać czoło. Bardzo dużo nerwów tracimy w naszej pracy. Czujemy ogromny nacisk ze strony zwierzchników, chcemy dać z siebie jak najwięcej, najczęściej kosztem własnego życia osobistego.

Kilka słów o coachingu
Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Godzimy się na każde nadgodziny, mając nadzieję, że nasz szef nagrodzi nasze poświęcenie i dostaniemy podwyżkę. Ale wraz z opuszczeniem biura wcale nie znikają nasze kłopoty. Choć dom to nasza twierdza, nasza kraina spokoju, to jednak niezwykle często właśnie w naszym rodzinnym gniazdku mają miejsce poważne konflikty. Najpierw, w początkach wspólnej drogi docieramy się z naszym partnerem. Gdy przychodzą na świat dzieci, nasze życie obraca się o 180 stopni. To także może rodzić pewną depresję, gdyż jesteśmy zmuszeni zupełnie podporządkować się potrzebom naszego maleństwa. A to przecież początek, potem problemy stają się już tylko większe.

Przez ten nieustanny pęd, nie pamiętamy już co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Jesteśmy znerwicowani. Nie znajdujemy na nic czasu, a już zwłaszcza na odpoczynek i pielęgnowanie własnych zainteresowań. Żyjemy tylko pracą i rodziną, a nasze osobiste potrzeby spychamy na boczny plan. Jest to wielki błąd. Najczęściej nie potrafimy już sobie poradzić z piętrzącymi się problemami. Szukamy jakiegoś złotego środka.

Dopomóc może nam coaching NLP. Jest to obecnie niezwykle częste zjawisko. Z pomocy profesjonalnego coacha korzysta co raz więcej osób. Techniki NLP, czyli neuro-lingwistyczne, są najczęściej używane. Przydają się one nie tylko w skutecznej sprzedaży. Pomagają nam one uporać się z naszym życiem zawodowym i osobistym.

Jak to wynika z praktyki, najwięcej pracy mamy ze swoim wewnętrznym „ja”. Dopiero gdy zrobimy porządek ze swymi lekami oraz postrzeganiem świata, znajdziemy w środku moc, aby stawić czoło wszystkim przeciwnościom losu. Triki, których nauczymy się na tego typu szkoleniach okażą się bardzo przydatne na co dzień.