Profesjonalne szkolenia Lean Six Sigma Green Belt – jego kluczowe cele oraz adresaci

Lean six sigma z pewnością należy do jednych z najbardziej efektywnych metod doskonalenia procesów, który pozwala osiągnąć naprawdę bardzo dobre wyniki w zakresie usprawnienia jakości sprzedawanych towarów oraz także zniżenia kosztów złej jakości produktów.

Szkolenie
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to też niezmiernie dobry sposób na podwyższanie zadowolenia u Konsumentów i na zredukowanie kosztów potrzebnych do realizacji procesów. Decydującym celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom wiedzy, która pozwoli im nabyć dobre zdolności z zakresu posługiwania się innowacyjnymi narzędziami według metod lean six sigma szkolenia. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się między innymi jakim sposobem skutecznie pozyskać sponsora, w jaki sposób określić oraz rozwiązać trudność czy jakim sposobem pozyskiwać wymagania Klientów.

W trakcie szkolenia uczestnicy znajdą odpowiedzi na wiele ważnych pytań, takich jak choćby czym jest DMAIC, w jaki sposób korzystać ze statystki w celu doskonalenia procesów i również jak określić czy dokonywany proces biznesowy przynosi wystarczające wyniki.

W szkoleniu lean six sigma ważną funkcję pełni six sigma szkolenia. Charakteryzuje się on wielkim doświadczeniem oraz rozległą wiedzą na temat procesów, można powiedzieć, że pełni funkcję profesjonalisty, dlatego szkolenie six sigma green belt zezwala na pełne zrozumienie procesów i także czynników, które w znacznej mierze wpływają na ich efektywność a także na ukontentowanie i satysfakcję Klientów.

Green Belt to osoba, która jest odpowiedzialna za przeprowadzanie niewielkich procesów usprawniających, chociaż pod okiem bardziej wykwalifikowanych oraz biegłych ludzi (zwanych Black Belt) zdoła brać ona udział w rozmaitych większych projektach usprawniających.

Szkolenie to jest kierowane do okazałego grona odbiorów, zdołają z niego skorzystać kierownicy przeróżnych szczebli zarządzania, menagerowie, specjaliści procesowi, do tego szkolenie pewno okaże się nadzwyczaj pożyteczne dla analityków oraz inżynierów procesów lub ekspertów, którzy zajmują się wprowadzaniem programów jakości w firmach oraz przedsiębiorstwach.