Trudy związane z księgowością

Prawdopodobnie większość osób, które mają styczność z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej ma świadomość, jak niezwykle jest to uciążliwe zważywszy między innymi przepisy, a w szczególności podatki, które nieustannie należy płacić na rzecz państwa. Wielu specjalistów zwraca uwagę niekoniecznie na wysokość opodatkowania firm, ale przede wszystkim uciążliwość przepisów podatkowych, w których niełatwo jest się rozeznać.

Continue reading “Trudy związane z księgowością” »

Czemu przy rozliczeniu PIT wskazane jest podarować 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zeznaniu rocznym zmniejszyć należny podatek o liczbę podarowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednakże nie więcej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niezmiernie nieskomplikowany krok do wsparcia organizacji.

Continue reading “Czemu przy rozliczeniu PIT wskazane jest podarować 1% dla opp?” »

Znaczące informacje dotyczące kwestii podatkowych!

Koszty, jakie pozostają poniesione na ulepszanie środka trwałego nie są zliczane do kosztów osiągnięcia zysku, ponieważ zwiększają one wartość początkową konkretnego środka trwałego. Nakazy zawarte w rozmaitych artykułach przyznają, iż środki trwałe są uważane za ulepszone wtedy kiedy nie przewyższają rocznie 3500 złotych. Dzisiaj ulepszenie środka trwałego to trwałe unowocześnienie środków trwałych, jakie posiadają wpływ na powiększenie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego można zaliczyć przykładowo nabywanie części składowej, jaka jest cząstką doposażenia środka trwałego.

Continue reading “Znaczące informacje dotyczące kwestii podatkowych!” »

W jaki sposób wziąć kredyt w instytucji innej niż bank?

Od najdawniejszych czasów jasne jest, że pieniądze pełnią w życiu ogromnie istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusach, jednak przy niedostatku gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie egzystencji. Zasadniczo więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

Continue reading “W jaki sposób wziąć kredyt w instytucji innej niż bank?” »

W jaki sposób wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze pełnią w życiu niezwykle istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc stosunkowo dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

Continue reading “W jaki sposób wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?” »