Kluczowe wzory dokumentów do wypowiedzenia pracy zatrudnionej osoby

Wypowiedzenie pracy za każdym razem jest powiązane z obowiązkiem dopełnienia ustalonych obowiązków, o czym koniecznie powinien być świadomy każdy, kto posiada własny biznes. Na szczęście przy wsparciu gotowych wzorów wypowiedzenia nie jest to trudne zadanie, również dla tych, którzy nie posiadają doświadczenia w tym względzie. Należy zaznaczyć, że wiele potrzebnych wskazówek odnośnie tej kwestii można znaleźć online.

Continue reading “Kluczowe wzory dokumentów do wypowiedzenia pracy zatrudnionej osoby” »

Opóźniony lot, prawa klienta a odszkodowanie – co warto wiedzieć na ten temat?

Na wymarzone wakacje w egzotycznych krajach oczekujemy zwykle cały rok. Najczęściej do tych miejsc lecimy samolotem. Przygotowani na podróż, udajemy się na lotnisko. I tu napotykamy problem – wycofano nasz lot. Co wtedy? Jako pasażerowie możemy bez problemu wystawić pismo z reklamacją, jaka zagwarantuje nam zwrot pieniędzy. Istnieje kilka przypadków, kiedy przysługuje nam odszkodowanie.

Continue reading “Opóźniony lot, prawa klienta a odszkodowanie – co warto wiedzieć na ten temat?” »

Poszukiwania pracy – co może nam zagwarantować pomoc w zdobyciu wymarzonego stanowiska

W chwili obecnej rynek pracy w Polsce coraz bardziej się rozwija. Zmniejsza się bezrobocie, ludzie coraz częściej mają możliwość znalezienia zatrudnienia w branży która ich interesuje. Prowadzone są różnorakie szkolenia które pomagają nam w znalezieniu pożądanej pracy. Co więcej, możemy także skorzystać z porad specjalnie wykształconego trenera personalnego, który precyzyjnie pokieruje nas w sytuacjach takich jak rozmowa o pracę czy staranie się o awans

. Continue reading “Poszukiwania pracy – co może nam zagwarantować pomoc w zdobyciu wymarzonego stanowiska” »

Programowanie niekoniecznie na etacie

Zagadnienie, które możesz przeczytać w temacie mojego wpisu, jest niezwykle ważne dla każdego człowieka, który planuje zatrudnić się jako informatyk. Należy z miejsca powiedzieć, że zatrudnienie na etacie i działalność na własną rękę wykazują mocne wady i plusy. Dalej opiszę zwięźle właściwości tych typów zatrudnienia.

Continue reading “Programowanie niekoniecznie na etacie” »

Obowiązki chlebodawcy w stosunku do pracobiorcy

Jednym z wielu blankietów, które powinni składać pracodawcy jest ZUS Z-3. Przygotowywany jest przez tych płatników składek, jacy nie są upoważnieni do zapłaty zasiłku, oraz przez płatników, którzy za okres po wygaśnięciu zatrudnienia cedują należność zasiłku do ZUS-u. W interesie płatnika leży właściwe zapełnienie druku, w przeciwnym razie zostanie on poprawiony przez ZUS, w konsekwencji podwyższają bazę wymiaru zasiłku z przewinienia płatnika.

Continue reading “Obowiązki chlebodawcy w stosunku do pracobiorcy” »