Właściwy adwokat i profesjonalna kancelaria radcy prawnego

Adwokat, to osoba, jakiej decydującym celem jest świadczenie fachowej pomocy prawnej. Pomoc ta może polegać w szczególności na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Kontrahenta przed sądami lub urzędami, opracowywanie projektów aktów prawnych, a także przygotowywanie opinii prawnych.

Continue reading “Właściwy adwokat i profesjonalna kancelaria radcy prawnego” »

Jaka okazuje się być struktura organizacyjna działalności?

Jaki podatek powinniśmy płacić?
Kiedy chcemy otworzyć własną firmę, to powinniśmy się namyślić na jakich warunkach ma ona funkcjonować, czy chcemy mieć współpracowników, czy chcemy jej współrządzenie przekazać inny, czy sami wymyślamy decydować o tym co jej dotyczy. Musimy powiedzieć jak zapłacić składki zus, jaki podatek powinniśmy zapłacić, a też jak rozliczać się z innymi urzędami, bo jedynie wtenczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie w porządku.

Continue reading “Jaka okazuje się być struktura organizacyjna działalności?” »

Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?

We współczesnych realiach coraz większa część społeczeństwa nie tylko chce posiadać swoją firmę, ale realizuje także te plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości dzisiejszych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego podstawą jest to, że właściwie każdy może stworzyć działalność gospodarczą, produkując czy sprzedając konkretne produkty, czy też usługi.

Continue reading “Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?” »

Zakład Ubezpieczeń Społecznych instytucja, która jest potrzebna do pomocy przedsiębiorstwom oraz ludziom

Gdy zakładamy interes, powinniśmy liczyć się z wieloma różnymi sprawami, które będziemy musieli ogarnąć. Niestety nie zawsze mamy tego świadomość. Bywa, że totalnie nie wiemy, za co się wziąć. Tak, więc warto albo porozmawiać z kimś, kto sam posiada firmę, by wsparł nas na początku albo iść do biura księgowego, w którym dobrze wiedzą, co i jak.

Continue reading “Zakład Ubezpieczeń Społecznych instytucja, która jest potrzebna do pomocy przedsiębiorstwom oraz ludziom” »

Bezproblemowe rozliczenie pitów

Ciągle jesteśmy zalewani informacjami na temat corocznego rozliczenia związanych z dochodami. Sporo z tych informacji jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej linii. Aktualnie zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać także internetowo, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w danym czasie pozwoli na spokojne załatwienie takich spraw. W zależności od rodzaju otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać inne deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swą firmę czy inną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Continue reading “Bezproblemowe rozliczenie pitów” »