Poznaj ogromnie ważne tłumaczenia prawnicze

Tłumaczenia prawnicze to jeden z największych i bezustannie rozwijających się segmentów branży tłumaczeniowej. Teksty prawnicze tyczą się zwykle umów, upoważnień, pism założycielskich spółek, dokumentów sądowych, czy wyroków prawnych.
Tłumaczenia prawnicze są bardzo istotne w działalności praktycznie każdej firmy, ale także osób fizycznych. Jest to przede wszystkim język fachowy, o nadzwyczaj dużym stopniu sformalizowania i nadzwyczaj drobiazgowy. Terminologia jest tu drobiazgowa, zależna od kontekstu w którym się poruszamy i wolna od rozmaitych komentarzy, z którymi mamy do czynienia w języku powszednim.

Continue reading “Poznaj ogromnie ważne tłumaczenia prawnicze” »

Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!

Ciebie też drażnią wszelkie sprawy formalne, które musisz załatwiać przy prawie każdej okazji? Nie przejmuj się, nie jesteś sam! W Polsce wszystko musi być odpowiednio zaksięgowane i uznane, żeby mogło to być w późniejszym czasie rozliczone. Jest dużo rozmaitych ustaw i rozporządzeń, które faktycznie mogłyby się nie zmieniać od lat, jednak każdy rząd pragnie coś polepszyć.

Continue reading “Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!” »

Windykacja w Warszawie – co warto wiedzieć

Los lubi płatać różne figle. Zdarza się, że stajemy przed nieprzyjemnymi sytuacjami, z rozwiązaniem których możemy mieć spore komplikacje. Nie wypływa to z naszej niezaradności, lecz z zawiłości systemu czy norm prawnych, z którymi przeciętny przedstawiciel społeczeństwa zwykle nie ma żadnego kontaktu.
Wyraźnym przykładem dziwnych sytuacji jest próba zwrotu pieniędzy od dłużnika.

Continue reading “Windykacja w Warszawie – co warto wiedzieć” »

Niektóre tematy z obszaru księgowości okazują się problematyczne nie tylko dla zwykłych obywateli, ale i dla wykwalifikowanych księgowych

Nawet podstawowe określenia z zakresu finansów bywają dla niektórych pań, a zwłaszcza dla humanistów, całkowicie niezrozumiałe. Co więcej, doświadczone księgowe, które przepracowały we wspomnianym zawodzie kilkanaście ładnych lat, też niekiedy mają wątpliwości i wahają się przed podjęciem wiążących decyzji. W sieci działają fora, gdzie można bez skrępowania wymieniać się uwagami oraz konkretną wiedzą.

Continue reading “Niektóre tematy z obszaru księgowości okazują się problematyczne nie tylko dla zwykłych obywateli, ale i dla wykwalifikowanych księgowych” »