Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!

Ciebie też drażnią wszelkie sprawy formalne, które musisz załatwiać przy prawie każdej okazji? Nie przejmuj się, nie jesteś sam! W Polsce wszystko musi być odpowiednio zaksięgowane i uznane, żeby mogło to być w późniejszym czasie rozliczone. Jest dużo rozmaitych ustaw i rozporządzeń, które faktycznie mogłyby się nie zmieniać od lat, jednak każdy rząd pragnie coś polepszyć.

Continue reading “Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!” »

Windykacja w Warszawie – co warto wiedzieć

Los lubi płatać różne figle. Zdarza się, że stajemy przed nieprzyjemnymi sytuacjami, z rozwiązaniem których możemy mieć spore komplikacje. Nie wypływa to z naszej niezaradności, lecz z zawiłości systemu czy norm prawnych, z którymi przeciętny przedstawiciel społeczeństwa zwykle nie ma żadnego kontaktu.
Wyraźnym przykładem dziwnych sytuacji jest próba zwrotu pieniędzy od dłużnika.

Continue reading “Windykacja w Warszawie – co warto wiedzieć” »

W necie wyszperasz różnorodne formularze, tak jak na przykład UPL-1 oraz VAT 7K

Problemy prawnicze nie są Twoją mocną stroną? Już w tej chwili przeczytaj ten artykuł, jeśli pragniesz zdobyć zasadniczą wiedzę na temat najistotniejszych pism i wniosków, które zdecydowana większość ludzi zobowiązania jest rozwiązać. Może okazać się, iż w tym momencie ta wiedza nie będzie Ci potrzebna, jednak za jakiś czas na pewno powrócisz to tego artykułu, by sprawdzić czym tak de facto był konkretny formularz.

Continue reading “W necie wyszperasz różnorodne formularze, tak jak na przykład UPL-1 oraz VAT 7K” »

Jak odszukać dobrego prawnika w swoim mieście?

Usługi prawnicze są dość drogie, więc korzystamy z nich dość rzadko. Dodatkowo, prawnik kojarzy nam się zazwyczaj z poważnymi kłopotami, których staramy się unikać. Na nieszczęście czasami jest tak, iż wszystko postępuje pomimo naszej woli i zmusza nas do skorzystania z fachowej pomocy. Jak dać sobie radę w takiej sytuacji? Który adwokat w naszej miejscowości będzie dla nas najlepszy?

Continue reading “Jak odszukać dobrego prawnika w swoim mieście?” »