Ubrania ochronne w zakładach pracy

Czy kwestia ubioru może odgrywać istotną rolę w pracy? Tak, i to bardzo ważną. Pozornie nieważna, może uratować życie, poprawić komfort, a co za tym idzie skuteczność pracy. Ubrania ochronne mają chronić pracownika przed niebezpieczeństwem wynikającym z przeprowadzanej przez niego pracy – zastępując przy tym lub przykrywając odzież własną. Jak wszyscy wiemy ,sytuacje związane z pracą mogą być różne – w stosunku do wykonywanego zawodu.

Continue reading “Ubrania ochronne w zakładach pracy” »

Założyłeś własną firmę i pojawiają się problemy? Spójrz, kto jest w stanie ci pomóc

W latach dziewięćdziesiątych w naszym kraju zrodziło się mnóstwo firm. Co do tego doprowadziło? Rozpoczęła się demokracja. Rynek się rozbudził. Obywatele zaczęli powoływać swoje biznesy i próbować swych sił na rynku krajowym i zagranicznym. szybko rozwój okazał się piorunujący.

Continue reading “Założyłeś własną firmę i pojawiają się problemy? Spójrz, kto jest w stanie ci pomóc” »

Jakim sposobem bezbłędnie ocenić postawę podwładnego?

Współczesne, dynamiczne tempo życia nie omija organizacji, które muszą być przygotowane na ciągły rozwój. W dobie zmian cywilizacyjnych oraz niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego bardzo ważne jest, aby organizacja była elastyczna. W oparciu o to samo kryterium powinni być dobierani pracownicy.

Continue reading “Jakim sposobem bezbłędnie ocenić postawę podwładnego?” »

Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa

Rzetelna ocena pracowników jest głównym zadaniem każdego pracodawcy, który chce, aby jego działalność osiągała pożądane wyniki. Ocena pracowników powinna być rzetelnie przeprowadzona, aby była miarodajna. Ocena pracowników jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny wartościowych cech reprezentowanych przez konkretną osobę. Podczas takiego procesu oceniane są także zachowania a także standard] realizowanych zleceń. Dobre ocenianie powinno być wykonywane, co jakiś czas, aby mieć punkt odniesienia.

Continue reading “Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa” »

Polityka personalna firmy – fundament dobrego zarządzania

Z pewnością każdy doświadczony inwestor posiadający własną firmę jest świadomy, jak istotni są pracownicy w rozwijaniu się spółki. Bardzo kluczowe jest nie wyłącznie otrzymywanie ogromnych zysków z ich pracy, ale także idealna, satysfakcjonująca obie strony współpraca.

Continue reading “Polityka personalna firmy – fundament dobrego zarządzania” »