Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa

Rzetelna ocena pracowników jest głównym zadaniem każdego pracodawcy, który chce, aby jego działalność osiągała pożądane wyniki. Ocena pracowników powinna być rzetelnie przeprowadzona, aby była miarodajna. Ocena pracowników jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny wartościowych cech reprezentowanych przez konkretną osobę. Podczas takiego procesu oceniane są także zachowania a także standard] realizowanych zleceń. Dobre ocenianie powinno być wykonywane, co jakiś czas, aby mieć punkt odniesienia.

Continue reading “Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa” »

Dlaczego trzeba regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i przełożeni pozostają zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane kursy podnoszą umiejętności podwładnych, a ich motywacja w pracy znacząco rośnie, co rzecz jasna nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym są zatrudnieni. Powyższa zasada dotyczy zarówno pracowników umysłowych, jak i spawaczy pracujących w halach montażowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i personel pomocniczy.

Continue reading “Dlaczego trzeba regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich” »

Każdy chce się bezpiecznie czuć w domach

Kiedy pragniemy się czuć dobrze we własnym mieszkaniu, a głównie chcemy posiadać gwarancję, że nic nam tutaj nie grozi i iż możemy czuć się tu bezpiecznie, to zanim otrzymamy do niego klucze, powinien mieć miejsce odbiór przez odpowiednie instytucje. Trochę to trwa, jednak warto odczekać cierpliwie, żeby wszystko było bez wątpienia na najlepszym poziomie.

Continue reading “Każdy chce się bezpiecznie czuć w domach” »

Jakimi metodami można przeprowadzić rekrutację do swojej firmy, zalety outsourcingu HR.

Jeżeli ktoś będzie prowadził własną firmę to prędzej czy później może stanąć przed tym, że musi zatrudnić nowych pracowników. Większość pracodawców szuka ich na własną rękę, co czasami jest nieco niewygodne i może zajmować dużo czasu.

Continue reading “Jakimi metodami można przeprowadzić rekrutację do swojej firmy, zalety outsourcingu HR.” »

Pozytywna opinia o chlebodawcy na rynku pracy, może zaważyć o fakcie pozyskania wykwalifikowanego pracownika

Pracodawca nie ma w tej chwili łatwego zadania. Chętni do pracy zazwyczaj się znajdą, rzadko jednak z klasycznego ogłoszenia w prasie lub też w internecie przytrafia się wymarzony zainteresowany. Dlatego coraz częściej rekrutacja personelu w celu ich zatrudnienia, zlecana jest instytucjom werbunkowym.

Continue reading “Pozytywna opinia o chlebodawcy na rynku pracy, może zaważyć o fakcie pozyskania wykwalifikowanego pracownika” »