Kilka informacji o obowiązkach pracownika

Obecnie praca w przedsiębiorstwie to już nie tylko przychodzenie na swoją zmianę od rana do wieczora i oczekiwanie na ostatnią godzinę i rozwiązanie z zatrudnienia. W dobie netu, masowych mediów i natychmiastowej komunikacji każda pracująca osoba reprezentuje własną firmę także po pracy, zwłaszcza, jeśli będzie na wyższym albo managerskim stanowisku.

Continue reading “Kilka informacji o obowiązkach pracownika” »

Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa

Rzetelna ocena pracowników jest głównym zadaniem każdego pracodawcy, który chce, aby jego działalność osiągała pożądane wyniki. Ocena pracowników powinna być rzetelnie przeprowadzona, aby była miarodajna. Ocena pracowników jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny wartościowych cech reprezentowanych przez konkretną osobę. Podczas takiego procesu oceniane są także zachowania a także standard] realizowanych zleceń. Dobre ocenianie powinno być wykonywane, co jakiś czas, aby mieć punkt odniesienia.

Continue reading “Rzetelna ocena pracownika to zadanie każdego szefa” »

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz więcej korporacji chcących inwestować w biegłego w danej dziedzinie pracownika. postanawiają uzupełnić swoje systemy o pakiety ocen pracowniczych , które są w stanie obliczyć wydajność w danym kwartale czy miesiącu. korzysta się z nich w zamyśle usunięcia najsłabszego ogniwa, lub rozwiązywania kłopotów firmy.

Continue reading “W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?” »

Ocena okresowa – typy i sposoby przeprowadzania

Oceny okresowe pracowników to aktualnie powszechny sposób kontrolowania ich wiedzy, ale też oszacowania tego jakie cechy pracowników są wartościowe na danym stanowisku. Jak pokazują badania tylko nieznacznie ponad 10% dużych przedsiębiorstw i korporacji nie korzysta z takiego rodzaju technik kontroli

Continue reading “Ocena okresowa – typy i sposoby przeprowadzania” »

Jak odpowiednio zacząć zmieniać pracę, najskuteczniejsze sposoby i metody na szukanie nowego zatrudnienia.

W pewnym momencie kariery zawodowej wiele osób podejmuje decyzję o zmianie pracy, jednak w niektórych rejonach kraju i zawodach nie jest łatwe jej znalezienie. W największych miejscowościach takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa z ofertami pracy najczęściej nie będzie kłopotów, jeżeli tylko ktoś ma chęci, to z pewnością coś znajdzie. Jednak gdzie indziej już tak łatwo nie jest, szczególnie jeśli w pobliżu nie ma żadnych większych zakładów przemysłowych mogących dać pracę.

Continue reading “Jak odpowiednio zacząć zmieniać pracę, najskuteczniejsze sposoby i metody na szukanie nowego zatrudnienia.” »