Praca dla anglistów

Filologia angielska na pewno należy aktualnie do zdecydowanie najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem sam w sobie angielski jest po prostu niezwykle interesującym językiem, a dodatkowo jest on obecnie tak powszechny na całym świecie, że sporo ludzi bierze to za gwarancję odszukania rzeczywiście zadowalającej pracy w przyszłości.

W rzeczywistości jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli na kierunek ten wybiera się każdego roku tak wielu ludzi, to obecny rynek pracy jest już wprost przepełniony osobami posiadającymi związane z tym kwalifikacje, co rzecz jasna sprawia, że spotkamy się tu z ogromną konkurencją. Nie oznacza to jednak, że po filologii angielskiej nie da się zdobyć naprawdę zadowalającej pracy – przeciwnie, spotkamy się tu z bardzo szerokimi możliwościami, ale z drugiej strony trzeba zabrać się za to w odpowiedni sposób i przede wszystkim wybrać rzeczywiście dobrą specjalizację.

tlumacz
Autor: Karl-Ludwig G. Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Po skończeniu tego typu studiów możemy pracować głównie jako nauczyciel lub tłumacz – znaczna część osób twierdzi, że to drugie zajęcie niesie ze sobą znacznie więcej satysfakcji i może po prostu być bardziej opłacalne. Obecnie w Polsce działa już ogromna rzesza profesjonalnych tłumaczy, więc jeżeli chcielibyśmy cieszyć się faktycznie satysfakcjonującymi zyskami, to będziemy musieli zapewnić sobie jak najszersze kwalifikacje z tym związane. Rewelacyjną propozycją dla każdego z nas z pewnością będzie stanie się tłumaczem przysięgłym, ponieważ wówczas otrzymujemy prawdopodobnie najszersze szanse na naprawdę interesującą pracę. Do wykonywania takiego zawodu potrzebne są stosowne uprawnienia, ale nie będziemy raczej mieli żadnych problemów z ich zdobyciem, bo trzeba jedynie przejść przez prosty egzamin państwowy. Faktycznie dobry tłumacz przysięgły (np. Tlumaczangielskiwroclaw) bez wątpienia może się obecnie cieszyć znacznymi zyskami i raczej nigdy nie narzeka na brak zleceń.

Aktualnie musimy jedynie wpisać w dowolnej wyszukiwarce internetowej frazę taką jak na przykład „tłumacz przysięgły języka angielskiego Wrocław” aby znaleźć całe mnóstwo różnych ofert związanych z czymś takim i przekonać się, jak ogromną popularnością cieszą się takie usługi. Jeżeli więc jesteśmy zainteresowani językiem angielskim i chcielibyśmy z nim związać całe nasze życie zawodowe, to na pewno będzie to dla nas fantastyczna propozycja – wystarczy jedynie zdobyć odpowiednie kwalifikacje aby móc cieszyć się bardzo ciekawą pracą. Wiecej na .