Poznawaj pojęcia powiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, żeby mieć świadomość, jak stosować je we własnej działalności

Bycie właścicielem przedsiębiorstwa zobowiązuje do poznania różnych pojęć oraz przepisów związanych z prawem i podatkami. Niesie to wiele pożytku, ponieważ dzięki dosadniejszej znajomości ustaw i przepisów, można liczyć na różne udogodnienia oraz ulgi. Czasem bywa jednakże tak, że dla przedsiębiorcy niektóre hasła okazują się trudne i nie umie wykorzystywać okazji, przed którymi staje jego przedsiębiorstwo.

franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Co to jest skala podatkowa?

Każdy z nas okazuje się świadom, czym są podatki, jak również, że musi się je opłacać. Mało kto mimo wszystko zagłębia się w tajniki podatkowe oraz wie, czym okazuje się przykładowo skala podatkowa, a hasło to ma wielkie znaczenie dla wysokości podatku, jaki należy zapłacić. Skala podatkowa jest niczym odmiennym, jak wzorem wedle którego obliczana jest wysokość podatku od dochodu, który uzyskuje się w danym roku podatkowym. Skala podatkowa dzielona bywa progami podatkowymi, które określają, jaką stawkę podatkową zapłaci dana osoba – więcej w temacie.

Jak sporządzić fakturę vat?

Faktura vat to rodzaj rachunku dokumentującego dokonaną transakcję sprzedaży produktu lub świadczenia usług, jest ona przedstawiana przez podatników podatku Vat – zobacz więcej szczegółów. Metodę wystawiania faktury vat regulują specjalne przepisy, które wyraźnie zaznaczają, co musi znaleźć się na takim dokumencie. Na fakturze vat powinna zostać umieszczona informacja o przeprowadzonej transakcji, jej data, jak również kwoty jednostkowe, wartości bez podatku, stawka podatku oraz wartość z uwzględnieniem podatku. Na dokumencie powinny znajdować się też informacje o wystawiającym fakturę i nabywcy. Dokument bywa wystawiony w co najmniej dwóch sztukach, oryginał zazwyczaj otrzymuje kontrahent, choć coraz częściej brakuje rozróżnienia na kopię i oryginał.

pieniądze
Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Umowa franczyzowa – czy to się opłaca?

W pewnych przypadkach przedsiębiorcy decydują się na zawarcie umowy franczyzowej – więcej w temacie.

Spójrz na ten intrygujący artykuł i odkryj więcej. Z pewnością nie będziesz żałować. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Ten model umowy zazwyczaj jest wykorzystywany w przypadku przedsiębiorstw handlowych i gastronomicznych, kiedy to franczyzobiorca może korzystać ze znaku towarowego, receptur, jak również innych informacji dotyczących prowadzenia biznesu. Z tytułu korzystania z franczyzy trzeba ponosić opłaty franczyzowe i licencyjne, z kolei calutki zysk pozostaje w ręku franczyzobiorcy. Podczas zawierania takiej umowy, należy szczegółowo omówić wszystkie detale oraz upewnić się, że jest ona dla przedsiębiorcy korzystna.