Poszukiwanie pracy. Jak do tego poprawnie podejść?

Szukanie pracy to z pewnością dla wielu osób średnio przyjemne, ale jednakże konieczne zajęcie. Ostatnimi czasy szczególnie osoby młode mogą mieć z tym trochę kłopotu, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Szczególnie, iż często brakuje większego doświadczenia, do tego na samym początku nie można liczyć na umowę o pracę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz dać się poznać jako dobry pracownik. Jednak nim to nastąpi trzeba znaleźć odpowiednią ofertę pracy oraz odpowiedzieć na nią. Jak powinniśmy zabrać się za poszukiwanie odpowiednich ofert?

praca
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze to internet powinien nam przyjść z pomocą. Wiele mamy ciekawych ofert dla konkretnych zawodów jak i w konkretnych miastach. Jak interesuje nas praca przykładowo w Lesznie trzeba wpisać w polu wyszukiwania oferty pracy Leszno. W taki sposób otrzymamy wyniki pod postacią szeregu portali z tego typu ofertami, gdzie na pewno będzie też: szukaj ofert na Dużym udogodnieniem tego typu stron jest to, iż możemy filtrować po interesującym nas zawodzie, lub też zajęciu. Można szukać w taki sposób zatrudnienia na cały etat lub kancelaria kraków też część etatu. Zdarza się, że bez opuszczania tych stron możemy odpowiedzieć od razu na ogłoszenie, które nas zainteresowało. Jest to niesamowicie wygodne, gdyż najczęściej wystarczy tylko załączyć swoje CV i po jakimś czasie ktoś się z nami skontaktuje. Innym pomysłem może być poszukiwanie ogłoszeń w lokalnej prasie. W każdej, także tej mniejsze, powiatowej miejscowości, wydawana jest lokalna prasa, która posiada dział z ogłoszeniami. W takim dziale mamy tez ogłoszenia o pracę. Jeżeli ktoś szuka pracy na przykład w Tczewie, musi spojrzeć na dział praca Tczew w lokalnej prasie. Ogłaszają się w tym miejscu często ci, którzy nie są za bardzo biegli w obsłudze internetu – , mają swój biznes i chcą znaleźć osoby na konkretne stanowiska. Najlepiej wtedy osobiście udać się w to miejsce i porozmawiać z autorem ogłoszenia.

praca w biurze
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Po bezpośredniej, udanej rozmowie mamy często większe szanse, ponieważ wykazaliśmy się inicjatywą, a nie zwyczajnie przysłaliśmy pocztą nasze CV. Dość sporo ofert pracy jest też w Urzędach Pracy. Osoby bez zatrudnienia często są tam zapisane i co jakiś czas muszą przyjść, aby podpisać listę oraz porozmawiać z doradcą o wolnych stanowisk pracy w okolicy. Są to na przykład oferty pracy Pabianice (na przykład: ), jeżeli mieszkamy w tym mieście. W Urzędach Pracy możemy także starać się o dofinansowanie na prowadzenie swojego biznesu, lub też zrobić jakieś przydatne kursy, jakie pozwolą nam zdobyć nowe umiejętności. Spowoduje to, że nasza kandydatura będzie atrakcyjniejsza dla ewentualnego pracodawcy.