Posiadasz budynek albo teren w dobrym miejscu? Wykorzystaj to, aby zarabiać więcej

Reklama bywa dźwignią handlu, a co się z tym wiąże, ciężko bez niej prowadzić jakąkolwiek działalność inwestycyjną. Jednakże reklama to nie wyłącznie krótkie filmy w telewizji czy zdjęcia w gazetach oraz w internecie. Modelem efektywnej reklamy jest także bilbord stojący w pobliżu ruchliwej ulicy. Jeśli więc posiada się dom albo działkę w tak dobrej lokalizacji, można wykorzystać to, by sobie nieco dorobić.

Wielka reklama – ogromna skuteczność

coca cola reklama na budynku
Autor: Donald Lee Pardue
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama na budynkach ma szansę być niezwykle skuteczna, szczególnie jeżeli obiekt położony jest w atrakcyjnym miejscu. Poprzez atrakcyjne miejsce w tym wypadku rozumie się lokalizację, w której każdego dnia pojawia się wielka grupa osób. Właśnie za takie miejsca przyjmuje się działki oraz budynki położone wzdłuż głównych szos praw (polecamy sprawdź naszą propozycję) autostrad, ale również w centrum miasta, przy lotniskach i innych miejscach, które przyciągają ludzi. Im więcej osób może zauważyć reklamę lub bilbord, tym znaczniejsza szansa, iż odniesie ona swój zamiar i zachęci przyszłych klientów do skorzystania z usług prawa (polecamy odsyłam do tego serwisu) nabycia artykułów marki.

Jak wyszukać zainteresowanych zamieszczeniem reklamy?

reklama na białym budynku
Autor: khair mispan
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu sytuacjach to przedsiębiorcy albo osoby odpowiadające za sprawy promocyjne w ich przedsiębiorstwach poszukują atrakcyjnych miejsc pod reklamę. Jeśli więc położenie obiektu przedstawia się rzeczywiście zachęcająco, z pewnością ktoś się nim zainteresuje. Oczywiście można się wspomóc, zamieszczając na budynku informację o gotowości wynajęcia tego miejsca pod reklamę albo publikując ogłoszenie w internecie lub czasopiśmie – przeczytaj też o oznakowaniu obiektów. Z pewnością zjawi się ktoś, kto zapragnie skorzystać z tak dobrego miejsca. Nim podpisze się jakąkolwiek umowę, należy dowiedzieć się, jakie stawki obowiązują przy takich usługach.

Wszystko powinno przebiegać w mocy prawa

Trzeba wspomnieć, że reklama na budynku potrzebuje pozwolenia, zwłaszcza jeśli jest ona duża. Nim więc coś się zawiesi na swym budynku albo działce, powinno się odwiedzić urząd miasta lub gminy i poprosić o niezbędne informacje, aby nie narazić się na likwidację reklamy albo mandat. Jeśli konieczne okaże się pozwolenie, trzeba będzie przygotować stosowne podanie oraz poczekać na decyzję władz.

Sprawdź też: FolioGRAF