Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe matki zakładały własną działalność gospodarczą i to naprawdę bardzo dużo mam tak robiło. Dlaczego? Bo potem dostawały bardzo duże pieniądze. Ale trcohe się zmieniło w przepisach, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Dziś pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która ma działalność gospodarczą, są o dużo niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej
Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku liczy się czas, w którym składki były uiszczane i wysokość tych składek (czytaj ten artykuł). Najwyższe zasiłki macierzyńskie dostają te kobiety, które przez rok wpłacały najwyższe kwoty, w innym przypadku wszystko jest przeliczone podług specjalnych norm, przez co zasiłek macierzyński jest dużo niższy niż w poprzednich latach.

Nie chcesz skończyć ciekawego tematu na tym poście? Zatem zachęcamy do nowych – kliknij stronę (https://www.prownes.pl/projektowanie-aranzacja-restauracji-baru/) i przenieś się na zbliżoną witrynę.

Zakładanie własnej firmyJeżeli chcielibyśmy prowadzić własną działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć bardzo dobry pomysł. Obecnie nie można postawić na kolejną zwykłą kawiarnię, czy na księgarnię. Dziś trzeba posiadać pomysł na to, w jaki sposób się odróżniać na tle konkurencyjnych firm. Gdy mamy już pomysł i zrobiliśmy biznes plan, albo jakąkolwiek prognozę działań, to musimy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w naszym kraju kwestia jak założyć własną firmę, jest na porządku dziennym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasza idea jest genialna, skoro okazuje się, że nie możemy przekonać do tego zamysłu placówki bankowej, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie środków. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy myśleć o tym, żeby założyć firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną działalność, by wtedy móc iść do banku.

Jednak, jeżeli bank nie zechce udzielić nam kredytu, to, po, co mamy ogółem bawić się w zakładanie własnej działalności gospodarczej. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najważniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeśli nie rozpoczniemy krok za krokiem, to nie będziemy wiedzieli jak to będzie się działo w naszym konkretnym przypadku.

Oczywiście w Urzędach wszystko należy wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna jedynie od naszej pomysłowości. Warto popytać innych biznesmenów, jak zakładali swoje przedsiębiorstwa, na jakich zasadach najsensowniej funkcjonować. To pomoże nam poznać rynek i uda nam się odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej początkowo. Więcej na .