Dobry kamieniarz zdecydowanie nie może być za tani!

Cmentarze w naszym kraju są gustowne – choć zapewne niektórzy dosyć sceptycznie podchodzą do tych nowych nagrobków. No cóż, nie w każdym przypadku nagrobki cechują się niesamowitym pięknem, ale tak czy siak chadzanie po cmentarzach, zwłaszcza w listopadzie, ma swój niepowtarzalny urok. Zapamiętajmy, że jeśli nie mamy zbyt wiele pieniędzy na swój nagrobek – lub bliskich, wcale nie musimy zakładać, iż to mega wstyd postawić najzwyklejszy pomnik! Jeśli ktoś nawet w kwestii nagrobków wychodzi z założenia, że najważniejsze jest to by móc się jakoś pokazać, to rozumuje mocno niefajnie!

kamień
Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Choć to zapewne oczywiste, iż spoglądając na bardzo zaniedbany pomnik własnych bliskich – rodziców albo dziadków, bez wątpienia przydałoby się wykombinować jakoś kasę. To zapewne coś typowego, że obowiązkiem rodziny jest dbanie o nagrobki – (witryna internetowa) wszystkich zmarłych. Kiedy nie będziemy wcale dbali o groby zapewne nasze dzieci po latach, z powodu braku wzorca, również o nas zapomną. Niestety rośnie w społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o umarłych, ich groby (trwały nagrobek Wrocław), nie miało sensu. No cóż, negatywne wzorce z niektórych zachodnich krajów nigdy nie mogą mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś w taki sposób zwykł podchodzić do kwestii grobów, niech się zmieni.

Bardzo cieszy, że akurat jakość kamieniarstwa w Polsce stoi na wysokim poziomie. Można w sumie powiedzieć, iż w wielu przypadkach choćby warszawscy kamieniarze są tak jakby wirtuozami. Chociaż no nie oszukujmy się przesadnie: a więc jeśli damy radę wyłożyć na stół znaczne pieniądze, to istotnie nagrobek będzie charakteryzował się pięknym wyglądem, bardzo dobrym wykonaniem.

kamień
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kamieniarz Borkowski w żadnym razie nie będzie brał za oferowane przez siebie usługi mega niedużych pieniędzy. Jeżeli ktokolwiek tak myśli pewnie nie zna dobrze polskiego rynku kamieniarskiego. A zresztą to pewnie coś typowego, że jeśli bardzo chcemy, aby grób był idealny, dostosowany do polskiej pogody, nie może aż tak przesadnie skupiać się na oszczędnościach. W takim razie zadbajmy o to, aby nasze cmentarze były jeszcze ładniejsze, bardziej klimatyczne. Jakby nie patrzeć cmentarze są naprawdę istotną częścią krajobrazu Polski.