Porządkowanie to często problem dla wszystkich domowników

Przykładasz ogromną wagę do porządków i chcesz, aby w twoim domu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego partnera, jego wyniesionego z domu poczucia, iż nic w gospodarstwie domowym w zakresie sprzątania nie musi robić. Starczy, że wróci z pracy, położy się na łóżku i włączy telewizor. Od czasu do czasu do tego otworzy piwo i będzie drzemał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, iż przed chwilą wrócił z pracy, ale chciałabyś, aby chociaż w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2
Źródło: sxc.hu

Niestety, wiesz, że to nie jest realne. Próbowałaś, nabyłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – polecane ręczniki papierowe), jednak on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, czyli, jak coś ubrudził niech weźmie ręcznik papierowy i to wytrze, ale on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale czyścić, jednak był to epizod, który miał miejsce dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, że metamorfoza twojego partnera ze zwykłego, nic nie pomagającego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie starasz się tłumaczyć.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim przypadku sprawdź odmienny polecany serwis internetowy (https://www.saleweselne.com/leba/), który także zawiera interesujące materiały.

Wiesz, iż twój partner pochodzi z normanej polskiej rodziny, gdzie mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a panie biegały ze ścierkami. Wiesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, tak samo, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, podczas, gdy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni
Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu zmiana tego typu przyzwyczajeń jest trudna i mało prawdopodobna, ale istnieje światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz postarać się wbić mu do głowy, że niektórych rzeczy nie będziesz już wykonywać, gdyż szkodzą twojemu zdrowiu. Dlaczego bowiem masz odsuwać wielkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie powinnaś tego robić, zleć to mężowi. Przyda mu się do tego to: polecane skrobaczki. Jeśli wciąż nie będzie nic robić wytłumacz mu, iż następny tego typu wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Powiedz, że udasz do specjalisty i rzeczywiście, jeżeli nie uwierz, uczyń to.

Szukasz może innych tego typu pomysłów wiążących się z przedstawianym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu i zobacz więcej w tekście!

Pokaż mu, iż jesteś w takim wieku, że żądasz jego wsparcia, a twój facet niech w końcu stanie się faktycznie partnerem, a nie beztroskim chłopcem rozwalonym na kanapie.