Poprawny montaż progu

Zimny przedsionek jak też powiewy wiatru spod progu w ogóle nie muszą znaczyć, iż wybraliśmy drugorzędne drzwi wejściowe do mieszkania. Częstą przyczyną nadciągającego chłodu jest nieprawidłowo zamontowana stolarka drzwiowa, deficyt izolacji cieplnej pod podłogą.

przykłady
Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci stolarki prześcigają się w zapewnieniu drzwiom jak najwyższych parametrów szczelności, jednak parametry te mogą być spełnione wyłącznie, jeżeli montaż drzwi (kliknij i przejdź na stronę) będzie odpowiednio wykonany. Porządnie zamontowany próg zatrzyma ciepło w przedsionku. Na skutek tego ogrzewanie tego wnętrza może okazać się niepotrzebne bądź zużytkujemy o wiele mniej energii na ogrzanie go. Właściwy montaż progu wykonać zdołamy tak w trakcie zamontowywania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak także podczas wymiany dawnych drzwi na nowe.

Gdy próg skrzypi, to symptomy mogące świadczyć o tym, że najprawdopodobniej w trakcie montażu progu drzwiowego popełniono błędy. Oznaką błędnie zamontowanego jak również zaizolowanego progu drzwi zewnętrznych jest gromadząca się na styku z ościeżnicą woda. Zimową porą zaniepokoić może nas także widok osadzającej się pod progiem szadzi. Zaś chrobotanie a także odkształcanie się progu mogą świadczyć o jego niestabilnym zamocowaniu, co nawet po krótkim okresie użytkowania może obniżyć szczelność przylegania drzwi do dolnych części ościeżnicy a również spowodować przedmuchy pod progiem.

zamknięte drzwi
Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś standardem staje się stosowanie progów z przegrodą termiczną, które montuje się w przewodzie przygotowanym wprzódy w podłodze pod drzwiami.

Jeśli chciałbyś przekazać jakiejś osobie dane na omawiany temat, to kliknij na link i pokaż szczegóły (https://www.scootive.pl/friends) odnoszące się do tego problemu – na pewno go zainteresują.

Progi termiczne posiadają wypełnione powietrzem przegródki, które gwarantują prawidłową izolację powyżej poziomu podłogi. Nie zabezpieczą one jednakże przed przenikaniem chłodu pod podłogą, stąd też powierzchnia pod progiem musi zostać napełniona materiałem termoizolacyjnym aż do warstwy betonu znajdującej się poniżej ocieplenia podłogi. Całość ocieplenia wymaga dodatkowo hydroizolacji od zewnątrz. W nowo postawionym domu z wstawieniem drzwi wejściowych winniśmy poczekać do momentu zakończenia mokrych robót budowlanych. Omyłką w sztuce będzie montowanie drzwi na zastępczych filarach, przed wylaniem podłogi, ponieważ dojść może do naruszenia konstrukcji ościeżnicy. Tenże sposób osadzenia drzwi ma dodatkowo ujemny wpływ na trwałość progu.