
Gdy próg skrzypi, to symptomy mogące świadczyć o tym, że najprawdopodobniej w trakcie montażu progu drzwiowego popełniono błędy. Oznaką błędnie zamontowanego jak również zaizolowanego progu drzwi zewnętrznych jest gromadząca się na styku z ościeżnicą woda. Zimową porą zaniepokoić może nas także widok osadzającej się pod progiem szadzi. Zaś chrobotanie a także odkształcanie się progu mogą świadczyć o jego niestabilnym zamocowaniu, co nawet po krótkim okresie użytkowania może obniżyć szczelność przylegania drzwi do dolnych części ościeżnicy a również spowodować przedmuchy pod progiem.

Jeśli chciałbyś przekazać jakiejś osobie dane na omawiany temat, to kliknij na link i pokaż szczegóły (https://www.scootive.pl/friends) odnoszące się do tego problemu – na pewno go zainteresują.
Progi termiczne posiadają wypełnione powietrzem przegródki, które gwarantują prawidłową izolację powyżej poziomu podłogi. Nie zabezpieczą one jednakże przed przenikaniem chłodu pod podłogą, stąd też powierzchnia pod progiem musi zostać napełniona materiałem termoizolacyjnym aż do warstwy betonu znajdującej się poniżej ocieplenia podłogi. Całość ocieplenia wymaga dodatkowo hydroizolacji od zewnątrz. W nowo postawionym domu z wstawieniem drzwi wejściowych winniśmy poczekać do momentu zakończenia mokrych robót budowlanych. Omyłką w sztuce będzie montowanie drzwi na zastępczych filarach, przed wylaniem podłogi, ponieważ dojść może do naruszenia konstrukcji ościeżnicy. Tenże sposób osadzenia drzwi ma dodatkowo ujemny wpływ na trwałość progu.