Popraw bezpieczeństwo firmy – warto zainwestować w systemy alarmowe, które odpowiednio strzegą cię przed włamaniem

Wygodniejsze życie wcale nie musi oznaczać większego bezpieczeństwa. Co chwila przekonują się o tym kolejni ludzie, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i podobnych patologii. Sęk w tym, że tylko od nas zależy bezpieczeństwo własne i swoich rzeczy.

alarmy
Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też widzimy rosnącą popularność montażu alarmów, monitoringów, czy przemysłowych kamer. Alarmy to zwykle jedne z pierwszych pomysłów, zwłaszcza w większych firmach (w których pracuje do kilkuset ludzi) na wzmocnienie bezpieczeństwa całego personelu. Zastosowanie alarmów nie zmieniło się praktycznie wcale od czasów wojen – stale mają one chwytliwym, nieprzyjemnym, acz wyraźnym dźwiękiem przypominać zgromadzonym dookoła o zagrożeniu na nich czyhającym.

czujka
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Działają na rynku firmy specjalizujące się w produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Spod ich rąk wychodzą nie tylko instalacje alarmowe Wrocław, ale także przeciwpożarowe, do oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko gigantyczne galerie i sklepy-molochy są obwieszone alarmami. Montowane są także na lotniskach, czy instytucjach kulturalnych. Dla bezpieczeństwa własnego i klientów w małym sklepiku czy biurze wystarczy skonfigurowanie jednej kamery.

Systemy alarmowe mogą być zewnętrzne, umieszczone poza polem działania oraz wewnętrzne, umiejscowione w pomieszczeniach służbowych lub – odwiedź stronę – domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – zwłaszcza te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych włamywaczy. Systemy alarmowe w domach i posesjach mają możliwość konfiguracji z czujnikami gazu, dymu rzecznicy (polecamy witryna w tym temacie) chronią przed zalaniem.

Interesującą opcją są kontaktony – czujniki montowane przy drzwiach czy oknach. Przez odpowiednie ustawienie reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Takie rozwiązania mogą w decydującym stopniu przyczynić się do likwidacji potencjalnego zagrożenia, w dodatku takiego, które nie jest tylko związane z agresją osób trzecich.

Mniej opłacalną opcją jest współpraca lokowanych w mieszkaniach alarmów z działaniem firm ochroniarskich. To nie tylko dodatkowe koszty, ale także zrzeczenie się prywatności. Alarmem są dodatkowo domofony i wideodomofony. Potentaci rynkowi w wytwarzaniu systemów bezpieczeństwa odgrywają swoją rolę także w tej materii.