Pomyśl o sobie ubezpieczając się na życie

W temacie ubezpieczenia życia w poszczególnych jego aspektach przyznamy rację klasykowi, który twierdził: nie znacie dnia ani godziny. Tak się przedstawia niestety rzeczywistość, nikt nie zna swojej przyszłości, swoich losów, nikt nie ma pojęcia, jak będzie wyglądać jego życie, przykładowo, za 12 lat. Właśnie w tym względzie tak niezbędne jest zaakceptowanie tego faktu, nie mamy możliwości, żeby to zmienić. Z innej strony, istnieje możliwość, by ochronić swoją przyszłość. Najlepszy sposób? Ubezpieczenia.

Dom
Autor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi identyfikuje tę formę zabezpieczania przyszłości z przymusowym ubezpieczeniem OC, przykładowo, ubezpieczenie komunikacyjne link4 (więcej aktualności o tym ubezpieczeniu znajduje się na tej stronie: ubezpieczenia drogowe link4). Wiadomo, każdy posiadacz samochodu wie, w czym rzecz. Jednakowoż, poza tym sposobem ochrony istnieje kilka pozostałych, dobrowolnych ubezpieczeń. Oto lista najbardziej popularnych.

Czy masz ochotę sprawdzić rozważany problem z innej perspektywy? Nic prostszego – po prostu kliknij ten link, gdyż więcej zobaczysz w artykule (https://www.winski.pl/prawo-w-grach-komputerowych.html).

Na życie.
Jest to zabezpieczenie na wypadek śmierci. Zabezpiecza także w przypadku choroby lub innych zdrowotnych schorzeń, który eliminuje nas z życia zawodowego.

Majątkowe.
Jak sama nazwa podpowiada, to ubezpieczenie upraw rolnych jest niezbędne w sytuacji, kiedy chcemy zabezpieczyć cenne przedmioty. W przypadku kradzieży, a także w przypadku innego zdarzenia losowego.

Od bezrobocia.
To dość mało znane zabezpieczenie na przyszłość ma zastosowanie przy okazji kredytu hipotecznego. Służy zabezpieczeniu spłacenia rat. Ustalany jest okres, na przykład, 6 miesięcy, mimo, iż tak naprawdę w rzeczywistości utraciliśmy jedyne źródło dochodu.

Ciepłe kraje
Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Turystyczne
Coraz bardziej znane ubezpieczenie, które jest związane z rosnącą tendencją – podróżowaniem. To prawda, możemy sobie coraz częściej na to pozwolić, tak więc jest obecny coraz znaczący trend wykupywania polis, na przykład, w przypadku leczenia, kiedy stanie się nam coś za granicą. Pamiętajmy, żeby sprawdzić, jaka jest górna granica kosztów pokrywanych przez ubezpieczyciela. Zwróćmy też uwagę na termin, od którego tak naprawdę ubezpieczyciel nas chroni. To bardzo ważne zagadnienia, jeśli je zlekceważymy, możemy spodziewać się przykrej niespodzianki.

Ta lista oczywiście nie wyczerpuje tematu dobrowolnych ubezpieczeń. Najważniejsze jest jednak zasygnalizowanie, że w dzisiejszych, niepewnych czasach zawsze mamy jakiś wpływ na swoje życie. Do takiej kontroli służą właśnie ubezpieczenia. Warto o nich pomyśleć. Może się zdarzyć, iż wybranie ubezpieczenia stanie się jednym z naszych najlepszych życiowych wyborów.